Sjajna Cibona uvjerljiva protiv Cedevite

FINALE PLAYOFFA
Objavljeno: 24.05.2018 / 21:13
Autor: SEEbiz / index.hr
ZAGREB - Košarkaši Cibone iznenadili su Cedevitu u prvoj utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske i slavili pred oko 1000 gledatelja u Domu sportova sa 96:87 (21-24, 25-10, 29-18, 21-35).

Cibonu su do pobjede predvodili Luka Žorić sa 24 koša i 11 skokova, Marko Tomas sa 14 poena te Domagoj Bošnjak i Ivan Novačić sa po 13 koševa svaki. Najbolji strijelci Cedevite bili su Roko Ukić sa 22 koša i Džanan Musa sa 16.

Cibona je imala 53 posto šuta iz igre (32/60), a Cedevita samo 42 posto (31/73). Gosti su bili nadmoćni u skoku (42-31) i nadmašili Cedevitu s gotovo dvostruko više asistencija (27-14). Cibonini šuteri su za tricu gađali 12/25 (48 %), a Cedevitini samo 12/41 (29 %).

Nakon izjednačene prve četvrtine Cedevita je imala tri koša prednosti (24-21), ali je uslijedila Cibonina eksplozija praćena šuterskom nemoći četverostrukih prvaka.

Cibona je drugu četvrtinu dobila sa 25-10 i na poluvrijeme otišla sa 12 koševa prednosti. Serijom 10-0 momčad Ante Nazora je u 23. minuti stigla do velikih plus 22 (56-34). U 27. minuti Cibona je imala najvećih plus 24 (66-42) i u posljednjih deset minuta donijela 23 koša prednosti (75-52). U drugoj i trećoj četvrtini Cibona je nadmašila Cedevitu s nestvarnih 26 koševa razlike (54-28).

U zadnjoj četvrtini aktualni prvaci su uspjeli smanjiti zaostatak, u posljednju minutu ući sa samo šest poena minusa (86-92), ali prednost Cibone je bila prevelika da bi Cedevita došla do preokreta i pobjede.

Cibona će biti domaćin u Košarkakšom centru "Dražen Petrović" u drugoj utakmici, koja je na rasporedu u nedjelju s početkom u 20.30 sati.

Tagovi: Cibona, Cedevita, Marko Tomas, Luka Žorić, Roko Leni Ukić, Džanan Musa
Jokić i Dončić briljiraju, Zubac solidan
LOS ANGELES - Košarkaši Los Angeles Clippersa došli su do šeste uzastopne pobjede svladavši na svom terenu Oklahoma City sa 120-106, a hrvatski centar Ivica Zubac je za pobjednike postigao osam koševa uz šest skokova i jednu blokadu.
Otkazan današnji spust skijaša u Kitzbuehelu
SPUST
KITZBUEHEL - Organizatori utrka Svjetskog kupa u austrijskom Kitzbuehelu zbog loših vremenskih prilika su bili prisiljeni otkazati današnji spust koji je na glasovitom Streifu bio predviđen sa startom u 11.30 sati.
Europska komisija podržala UEFA-u i FIFA-u u borbi protiv Superlige
PODRŠKA
BRUXELLES - Europska komisija podržala je Međunarodni nogometni savez (FIFA) i Europski nogometni savez (UEFA) u borbi protiv pojave nove nogometne Superlige, natjecanja najbogatjih klubova koje bi trebalo zamijeniti Ligu prvaka.
Kup kralja: Barcelona u osmini finala protiv Rayo Vallecana
ŽDRIJEB
BARCELONA - Barcelona će u srijedu gostovati kod drugoligaša Rayo Vallecana u osmini finala Kupa kralja nakon što je u šesnaestini finala izbacila Cornella sa 2-0, odlučio je ždrijeb u petak.