Serie A: Naslov prvaka odlučivat će se kroz doigravanje

PRAVILA
Objavljeno: 28.06.2022 / 23:10
RIM - Talijanski nogometni savez (FIGC) objavio je u utorak da će naslov prvaka Italije, u slučaju da dva kluba na vrhu ljestvice imaju jednak broj bodova, odlučivati kroz doigravanje od sljedeće sezone.

Ako i ova odlučujuća utakmica završi neriješeno, pobjednik i prvak bit će odlučen nakon izvođenja jedanaesteraca.

Serie A je već ranije imala formulu doigravanja za naslov, ali je primijenjena samo jednom, 1964. godine. Bologna je tada pobijedila Inter u Rimu i osvojila svoj sedmi i posljednji naslov prvaka.

U prošlosti je predsjednik FIGC-a Gabriel Gravina izrazio želju da se svaka titula prvaka dodjeljuje sustavom doigravanja.

Talijnski prvak je Milan koji je sezonu završio s dva prednosti ispred Intera.

Ako bi tri ili više klubova završilo na vrhu s jednakim brojem bodova, poredak bi se utvrdio na temelju njihovih izravnih sučeljavanja i njihovih gol razlika, a prva dva kluba bi se tada susrela u ovom "scudetto play-offu", pojasnio je FIGC.

Tagovi: Serie A, Italija, Bologna, Inter
Kustić: Boban dosta lobira za stadion, volim razgovarati s njim
HNS
ZAGREB - Marijan Kustić, predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza, gostovao je u emisiji Sport nedjeljom na SPTV-u, urednika i voditelja Ante Breke. Govorio je Kustić, među ostalim, i o nadolazećem SP-u.
Čilić izborio finale protiv Đokovića
TEL AVIV - Marin Čilić plasirao se u finale dvoranskog ATP turnira u Tel Avivu nakon što je sa 7:5, 6:3 svladao Francuza Constanta Lestiennea, 68. igrača na svijetu. U drugim dijelovima oba seta Čilić je radio razliku te je u prvom setu 2:5 okrenuo u 7:5, a u drugom setu 2:3 u 6:3.
Steven Adams još dvije sezone u Memphisu
MEMPHIS - Novozelandski centar Steven Adams potpisao je produljenje ugovora s Memphis Grizzliesima, objavila je u subotu NBA momčad.
Neredi na utakmici u Indoneziji, poginulo najmanje 129 ljudi
TRAGEDIJA
DŽAKARTA - Indonezijska policija priopćila je danas da je 129 ljudi poginulo, a 180 ih je ozlijeđeno u stampedu nakon nereda navijača na nogometnoj utakmici u pokrajini Istočna Java.
Roma nokautirala Inter
SERIE A
RIM - U derbi utakmici 8. kola talijanske Serie A nogometaši Rome su u gostima pobijedili Inter 2-1 i privremeno došli na četvrto mjesto ljestvice.