Senzacija na snijegu: Arminia odigrala 3-3 s Bayernom

BUNDESLIGA
Objavljeno: 15.02.2021 / 22:57
MUNCHEN - Nakon što je u Dohi osvojio naslov svjetskog klupskog prvaka, Bayern je po povratku u Njemačku odigrao 3-3 protiv Arminije u posljednjem susretu 21. kola njemačkog prvenstva.

Arminija je vodila 2-0 i 3-1 i bila korak do prve pobjede u Munchenu nakon 1979. godine. Međutim, svjetski i europski prvak je uspio izjednačiti na 3-3.

Bio je to prvi remi za Arminiju nakon šest uzastopnih poraza, te prvi bod u Munchenu nakon 1985. godine.

U prvom poluvremenu igralo se po jakom snijegu koji je prekrio travnjak, no u nastavku susreta uvjeti za igru su bili odlični. Gosti su poveli već u 9. minuti golom Michela Vlapa, da bi u 37. minuti Amos Pieper zabio za 2-0.

Arminija je iz dvije prilike zabila dva gola, dok je Bayern u prvom dijelu djelovao nemoćno. Bavarcima je nedostajalo ritma i ideje i nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Stefana Ortegu Morena.

Bayern je smanjio u 48. minuti golom Roberta Lewandowskog, međutim samo minutu kasnije gosti su izveli brzu kontru koju je u pogodak pretvorio Christian Gebauer.

Corentin Tolisso je u 57. smanjio na 2-3, a Alphonso Davies je lijepim udarcem u 69. minuti izjednačio na 3-3. Do konca susreta domaćin je mogao i do pobjede, no Arminija se uspjela obraniti.

Bayern vodi na ljestvici sa 49 bodova, pet više od Leipziga, dok Eintracht na trećem mjestu ima 39 bodova, kao i Wolfsburg.

Arminija je i dalje u zoni ispadanja, drži 16. poziciju sa 18 bodova koliko ima i Hertha stepenicu više.

REZULTATI
Bayern - Arminia Bielfeld 3-3 (Lewandowski 48, Tolisso 57, Davies 69 / Vlap 9, Pieper 37, Gebauer 49)

U nedjelju:
Eintracht - Koln 2-0 (Silva 57, N'Dicka 79)
Wolfsburg - Borussia M'gl. 0-0

U subotu:
Union Berlin - Schalke 0-0
Borussia D. - Hoffenheim 2-2 (Sancho 24, Haaland 81 / Dabour 31, Bebou 51)
Bayer Leverkusen - Mainz 2-2 (Alario 14, Schick 84 / Glatzel 89, Stoger 90+2)
Stuttgart - Hertha Berlin 1-1 (Kalajdžić 45+1 / Netz 82)
Werder Bremen - Freiburg 0-0

U petak:
RB Leipzig - Augsburg 2-1 (Olmo 38-11m, Nkunu 43 / Caligiuri 77-11m)

18. Schalke 04 21 1 6 14 15 52 9

Tagovi: Arminia, Bayern, Michel Vlap, Corentin Tolisso, Alphonso Davies, Amos Pieper
Nagelsmann ostaje izbornik Njemačke do Svjetskog prvenstva 2026.
IZBORNICI
BERLIN - Njemački nogometni izbornik Julian Nagelsmann obnovio je ugovor na dvije godine do Svjetskog prvenstva 2026. u "odluci srca", objavio je u petak nacionalni savez DFB.
Sergej Barbarez novi izbornik nogometne reprezentacije BiH
SARAJEVO - Sergej Barbarez novi je izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, a na tu ga je poziciju u petak imenovao Izvršni odbor Nogometnog saveza BiH sa zadaćom da u naredne četiri godine konsolidira stanje i pokuša prekinuti niz stalnih poraza u kvalifikacijama za međunarodna natjecanja.
Kawhi Leonard i dalje upitan za start doigravanja
LOS ANGELES - Los Angeles Clippers službeno su objavili kako i dalje nije poznato hoće li najbolji igrač ovog NBA sastava Kawhi Leonard biti spreman za start doigravanja.
Mundo Deportivo: Zidane je novi trener Bayerna
MADRID - Nakon što je napravio fenomenalan posao s Realom u kratkom razdoblju kao trener, Zinedine Zidane okreće novi list i trebao bi postati novi trener Bayerna, tvrdi španjolski Mundo Deportivo.
Italija ima sigurnih pet klubova u Ligi prvaka
KOEFICIJENTI
ZAGREB - Nakon odigranih uzvratnih četvrtfinalnih utakmica nogometne Europske lige i Konferencijske lige postalo je i definitivno poznato da će iduće sezone u Ligi prvaka talijanski nogomet imati pet svojih predstavnika.