Šemper nakon produžetka ostavio Chievo u igri za Seriju A

OPSTANAK
Objavljeno: 05.08.2020 / 08:07
VERONA - Nogometaši Chieva plasirali su se u polufinale doigravanja za popunu Talijanske lige odigravši nakon produžetka 1-1 (0-0) u Veroni protiv Empolija.

Chievo je prošao dalje zahvaljujući pravilima Serie B koji u slučaju izjednačenog ishoda prednost daju boljeplasiranoj momčadi iz regularnog dijela, a to je bio Chievo. No, momčad iz Verone prolaz zahvaljuju i bivšem vrataru Dinama Adrianu Šemperu koji je u 88. minuti obranio penal Cicirettiju. U 56. minuti Srbin Đorđević je promašio penal za Chievo, a u 103. minuti La Mantia iz Empolija je iz kaznenog udara promašio okvir gola.

Garitano (98) je bio strijelac za domaće, a Tutino (110) za goste.

Chievo u polufinalu čeka Spezia, dok Pordenone čeka boljega iz dvoboja Citadella - Frosinone, koji se igra u srijedu.

U Seriju A su se već plasirali Benevento i Crotone.

Tagovi: Adrian Šemper, Chievo, Spezia, Pordenone
Rusi željeli prevariti Mandžukića
NEVJEROJATNO
MOSKVA - Mario Mandžukić došao je na potpis zadnjeg ugovora karijere s moskovskim Lokomotivom. Tamo je shvatio da umjesto bogate gaže od 3 milijuna eura unaprijed te 2,4 milijuna eura za svaku od dvije godine igranja za taj klub, potpisuje prevaru.
Messi objavio kraj rata s Upravom Barcelone
POTEZI
BARCELONA - "Preuzimam odgovornost za svoje greške. Ako sam i griješio, to sam radio samo kako bih Barcelonu učinio boljom i jačom".
Livaković ipak ne ide u Rennes
VRATARI
RENNES - Stade Rennais ima novog golmana, a time je propao mogući transfer Dominika Livakovića iz Dinama u Francusku o kojem se puno pisalo posljednjih tjedana.
Rakitić: Želim ostaviti vrata otvorena
NAKON OPROŠTAJA
ZAGREB - Kada je prije tjedan dana Ivan Rakitić objavio da se oprašta od hrvatske nogometne reprezentacije, mnogi su bili iznenađeni, no takva je odluka nekima, pak, bila očekivana.
Nexe izbacio Bidasou i ušao u skupinu EHF Europske lige
RUKOMET
NAŠICE - Rukometaši našićkog Nexea pobijedili su španjolsku Bidasou Irun sa 29-24 (13-11) u uzvratnoj utakmici kvalifikacija za EHF Europsku ligu odigranoj u utorak u Našicama te tako nadoknadio zaostatak od tri pogotka (27-30) iz prvog dvoboja.