Rekordi karijere za Dončića i Jokića

Objavljeno: 07.02.2021 / 08:46
DALLAS - Dallas Mavericks svladali su Golden State Warriors sa 134: 132 na svom terenu u sjevernoameričkoj košarkaškoj ligi.

Kod domaćina Luka Dončić izjednačio je rekord karijere sa 42 poena u 38 minuta, a skupio je i 11 asistencija i sedam skokova, s druge strane Stephen Curry za poražene goste ubacio je 57 poena, pet asistencija i dva skoka.

Dvije noći nakon najgoreg poraza u sezoni, kada je košarkaška momčad Golden Statea sa 31 pen razlike nadmašila Dallas 147-116, Mavericksi su nadoknadili rivale i prekinuli seriju od šest uzastopnih domaćih poraza.

Dončić je odigrao važnu ulogu u završnici susreta, kada je 44,5 sekundi prije kraja prvo pogodio tricu za vodstvo sa sedam poena, a potom je na njegovo dodavanje Nijemac Maxi Kleber zabio tricu 6,3 sekunde pred kraj (134: 130).

Sacramento Kings pobijedili su Denver Nuggetse sa 119-114, za što je Vlatko Čančar jednom u pet minuta promašio bacanje, imao dva skoka, a jednom ukrao loptu i blokirao protivnika. Njegov srpski suigrač Nikola Jokić postavio je rekord u karijeri s 50 poena, a imao je 12 dodavanja i osam skokova.

Tagovi: Luka Dončić, Nikola Jokić, Dallas Mavericks, Golden State Warriors, Stephen Curry
Bogdanović izabran za igrača tjedna na Zapadu
NEW YORK - Bojan Bogdanović izabran je za igrača tjedna u Zapadnoj konferenciji NBA lige.
Šok u Interu: Zhang od igrača traži da se odreknu dvomjesečne plaće
PLAĆE
MILANO - Predsjednik Intera Steven Zhang zatražio je od igrača novog prvaka Italije da se odreknu dvomjesečne plaće kako bi pomogli klubu u teškoj financijskoj situaciji.
Milan bez Ibrahimovića u sljedeće dvije utakmice
OZLJEDA
MILANO - Švedski 39-godišnji napadač Zlatan Ibrahimović, koji je zbog ozljede koljena napustio teren u 66. minuti nedjeljnog dvoboja s Juventusom, mogao bi propustiti sljedeće dvije od tri preostale prvenstvene utakmice, objavili su u ponedjeljak talijanski mediji.
Juventus bez Serie A ako ne odustane od Superlige
ULTIMATUM
TORINO - Juventus, jedan od zadnja tri kluba koji su branili projekt Superlige, neće moći sudjelovati u sljedećem talijanskom prvenstvu ako ostane uključen u ovaj elitni natjecateljski projekt, potvrdio je u ponedjeljak predsjednik Talijanskog nogometnog saveza Gabriele Gravina.
Krznar: Vidim se i dalje u ulozi glavnog trenera