Realu deseta titula prvaka Europe

EUROLIGA
Objavljeno: 20.05.2018 / 22:24
Autor: SEEbiz / crokosarka
BEOGRAD - Košarkaši Reala iz Madrida osvojili su naslov europskih prvaka zahvaljujući 85-80 (21-17, 17-23, 25-15, 22-25) pobjedi protiv branitelja naslova Fenerbahcea iz Istanbula u finalu završnog turnira Eurolige igranog u Beogradu.

Luka Dončić je nakon reprezentativnog Eurobasketa u svojoj vitrini bogatiji i za naslov klupskog europskog prvaka. Real je nadigrao branitelja naslova, Fenerbahče, zahvaljujući sjajnoj trećoj dionici u kojoj su izabranici Pabla Lasa stekli deset poena prednosti koju do kraja utakmice nisu ispuštali.

Željko Obradović naredio je veliku dozu agresivnosti u obrani branitelja naslova. No, Španjolci su dobro odgovorili, pogotovo igrači s klupe (Llull, Randolph) koji u završnici prve dionice serijom 10:2 donose plus četiri. Obrana Reala proradila je na početku druge dionice koju obilježava nekoliko ukradenih lopti koje koriste Fernandez i Tavares za plus osam i Željko Obradović zove minutu odmora.

Nicolo Melli veže sedam poena u nizu (ukupno 16 u prvom dijelu) i Fener preokreće na poluvremenu (38:40). Drugi dio bolje otvaraju Španjolci. Luka Dončić pogađa tricu, a zatim i Fabien Causeur koji se pokazao kao X-faktor Reala u svim važnijim utakmicama ove sezone. Francuski bek donosi velikih plus osam (63:55) na kraju treće dionice. Melli brzo vraća Fenerbahče u igru novom tricom. Slijedi period od dvije minute bez poena s obje strane koji prekida Jan Vesely s nesportskim prekršajem nad Dončićem koji realizira oba bacanja, a u sljedećem napadu JayceeCarroll tricom donosi plus deset Realu šest minuta prije kraja (71:61).

Ali Muhammed i Melli dvije minute prije kraja daju nadu Turcima smanjivši na samo minus pet (74:69). Ranije nego očekivano uslijedila je penal završnica koju se režirali izabranici Željka Obradovića. Dončić i Thompkins mirni su s linije slobodnih bacanja i u posljednjih 60 sekundi se ulazi s rezultatom 80:73. Brad Wanamaker krade loptu Dončiću i iznuđuje njegov peti prekršaj te ozbiljno približava Fener na 80:75 samo 38 sekundi prije kraja.

Vesely radi svoj peti prekršaj na Carrollu koji pogađa samo jedno bacanje, a Ali Muhammed tricom smanjuje na 81:78 što tjera Pabla Lasa na još jednu minutu odmora. U sljedećem napadu Causeur promašuje oba bacanja, ali Thompkins poentira nakon skoka u napadu za 83:78 (18 sekundi do kraja). Causeur je zatim oba puta precizan s "penala" da bi na kontra strani Sloukasov šut bio blokiran i tu je priči došao kraj.

Tagovi: Real Madrid, Luka Dončić, Pablo Laso, Željko Obradović, Fenerbahče, Jan Vesely, Niccolo Melli
Balotelli dolazi kod Pjace i Badelja
GENOVA - Kontroverzni talijanski napadač Mario Balotelli (30) korak je do prelaska u redove Genoe, čiji dres nose hrvatski nogometaši Marko Pjaca, Milan Badelj i Petar Brlek.