Real sedam bodova ispred Barcelone

PRIMERA
Objavljeno: 05.07.2020 / 17:19
MADRID - Nogometaši Real Madrida pobijedili su sa 1-0 (0-0) na gostovanju kod Athletic Bilbaa u prvoj utakmici nedjeljnog programa 34. kola španjolskog prvenstva.

Strijelac za 23. ovosezonsku pobjedu bio je kapetan Reala Sergio Ramos, koji je u 73. minuti realizirao kazneni udarac dosuđen nakon prekršaja nad Marcelom. Sudac Gonzalez pokazao je na bijelu točku nakon intervencije iz VAR sobe, nakon što je vidio da je Dani Garcia nagazio Marcela u kaznenom prostoru.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Ovom pobjedom 'kraljevski klub' je stvorio sedam bodova prednosti pred drugoplasiranom Barcelonom, koja će u večernjem terminu od 22 sata gostovati kod Villarreala.

Athletic Bilbao je sa 48 bodova ostao na osmom mjestu.

U nedjelju su na rasporedu još tri utakmice, a sastaju se: Espanyol - Leganes (17.00 sati), Osasuna - Getafe (19.30) i Villarreal - Barcelona (22.00).

Tagovi: Real Madrid, Sergio Ramos, Athletic Bilbao, Barcelona
Halil Jaganjac u sastavu Hrvatske
RUKOMET
ZAGREB - Izbornik hrvatske rukometne reprezentacije Lino Červar napravio je još jednu izmjenu u hrvatskom sastavu na SP-u u Egiptu, a nakon odlaska Luke Cindrića i ulaska u zapisnik Janka Kevića, izbornik je odlučio prijaviti Halila Jaganjca umjesto Marina Šipića.
Hardenov triple-double u debiju za Netse
NEW YORK - James Harden je postigao "triple-double" -32 koša, imao je 12 skokova i 14 asistencija - u svojoj prvoj utakmici za Brooklyn Netse, koji su slavili nad Orlandom 122-115.
Luka Cindrić zbog ozljede napušta Egipat
LOŠE VIJESTI
ALEKSANDRIJA - Nakon šokantnog remija protiv Japana na otvaranju svjetskog prvenstva u Egiptu, iz tabora hrvatske reprezentacije dolazi još jedna loša vijest.
Chelsea slavio s igračem više
PREMIERSHIP
LONDON - Nogometaši Chelseaja u subotu su u gostima kod Fulhama slavili sa 1-0 i to nakon što su cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više, jer je u 44. minuti zbog grubog starta isključen branič domaćina Antonee Robinson.