Ramos i Marcelo korak do rekorda, Modrić u društvu Di Stefana

REALOVE LEGENDE
Objavljeno: 17.07.2020 / 09:23
MADRID - Real Madrid je u četvrtak osvojio naslov prvaka Španjolske čime su Sergio Ramos i Marcelo stigli do svog 22. trofeja u dresu "Kraljevskog kluba" i korak su do klupskog rekorda.

Sada im nedostaje tek jedna 'kanta' kako bi dostigli rekordera Francisca Genta koji je nosio dres Reala od 1953. do 1971. osvojivši čak 23 trofeja pri čemu 12 naslova španjolskog prvaka i šest Kupova prvaka.

Ramos je na Santiago Bernabeu stigao 2005. iz Seville za 27 milijuna eura što je tada bio španjolski rekord za braniča.

U godinama koje su slijedile prometnuo se u jednog od ključnih igrača španjolskog velikana. Za Real je do sada upisao 649 nastupa postigavši čak 96 golova.

Marcelo je u Real stigao 2007. iz Fluminensea, a do sada je ubilježio 509 nastupa i postigao 38 golova.

Obojica su su osvojila po 22 trofeja - četiri Lige prvaka, pet prvenstava, četiri klupska svjetska prvenstva, tri europska Superkupa, četiri španjolska Superkupa, te dva Kupa Kralja.

Iza njih je Manolo Sanchis sa 21 trofejem, Karim Benzema, Iker Casillas i Jose Antonio Camacho imaju po 19 trofeja, dok su Chendo i Raphael Varane osvojili po 18.

Među velikanima jednog od najvećih klubova svijeta nalazi se i kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić sa 17 trofeja koliko ima i slavni Alfredo di Stefano.

Luka je u Real stigao 2012. iz Tottenhama za 35 milijuna eura i u osam godina osvojio je čak 17 trofeja.

Četiri puta je bio prvak Europe, ima i dva španjolska prvenstva, s Realom je četiri puta slavio i na klupskim svjetskim prvenstvima, osvojio je tri europska Superkupa, tri španjolska Superkupa, te jedan španjolski Kupa.

17 - LUKA MODRIĆ, Alfredo di Stefano...

Tagovi: Sergio Ramos, Luka Modrić, Marcelo, Real Madrid, Alfredo Di Stefano, Francisco Gento
Nagelsmann ostaje izbornik Njemačke do Svjetskog prvenstva 2026.
IZBORNICI
BERLIN - Njemački nogometni izbornik Julian Nagelsmann obnovio je ugovor na dvije godine do Svjetskog prvenstva 2026. u "odluci srca", objavio je u petak nacionalni savez DFB.
Sergej Barbarez novi izbornik nogometne reprezentacije BiH
SARAJEVO - Sergej Barbarez novi je izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, a na tu ga je poziciju u petak imenovao Izvršni odbor Nogometnog saveza BiH sa zadaćom da u naredne četiri godine konsolidira stanje i pokuša prekinuti niz stalnih poraza u kvalifikacijama za međunarodna natjecanja.
Kawhi Leonard i dalje upitan za start doigravanja
LOS ANGELES - Los Angeles Clippers službeno su objavili kako i dalje nije poznato hoće li najbolji igrač ovog NBA sastava Kawhi Leonard biti spreman za start doigravanja.
Mundo Deportivo: Zidane je novi trener Bayerna
MADRID - Nakon što je napravio fenomenalan posao s Realom u kratkom razdoblju kao trener, Zinedine Zidane okreće novi list i trebao bi postati novi trener Bayerna, tvrdi španjolski Mundo Deportivo.
Italija ima sigurnih pet klubova u Ligi prvaka
KOEFICIJENTI
ZAGREB - Nakon odigranih uzvratnih četvrtfinalnih utakmica nogometne Europske lige i Konferencijske lige postalo je i definitivno poznato da će iduće sezone u Ligi prvaka talijanski nogomet imati pet svojih predstavnika.