Pullen tricom odveo Cedevitu u finale

Objavljeno: 18.05.2019 / 21:29
ZADAR - Košarkaši Cedevite plasirali su se u finale doigravanja prvenstva Hrvatske zahvaljujući dramatičnoj 72-71 (13-20, 17-17, 23-18, 19-16) gostujućoj pobjedi protiv Zadra u odlučujućoj petoj utakmici polufinala.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu i u prvoj četvrtini čak imao dvoznamenkastuprednost. U drugoj dionici Zadrani su nastavili s dobrom predstavom, ali Cedevita do kraja poluvremena spušta zaostatak na sedam koševa te se na odmor odlazi rezultatom 37:30.

U trećoj dionici gledamo nastavak priče iz prvog dijela, sve do samog kraja kada Cedevita diže ritam i na ulazu u zadnju četvrtinu dolazi na za njih prihvatljivih dva razlike. U zadnjoj dionici smo gledali jako uzbudljivu utakmicu koja je odlučivala u zadnjim sekundama o finalistu natjecanja.

Gosti prvi put u utakmici dolaze u vodstvo tri minute do kraja, ali se Zadrani vraćaju. Do kraja gledamo šokantnu završnicu, u kojoj Žorić 16 sekundi do kraja dovodi domaće u vodstvo 71:69, ali Jacob Pullen postiže tricu dvije sekunde prije kraja te tako još jednom postaje heroj svoje momčadi.

Goste su do pobjede vodili Cobbs s 20 koševa, Stipanović sa 16 te heroj Pullen s 10, dok su kod domaćina najbolji bili Dašić s 20 koševa i Luka Žorić sa 15.

Cedevitu u finalu čeka Cibona.

Tagovi: Jacob Pullen, Cedevita, Zadar, Luka Žorić, Vladimir Dašić, Slaven Rimac
SP 2022: Hrvatska nositelj u kvalifikacijama
STATUS
ZAGREB - Hrvatska nogometna reprezentacija bit će nositelj u europskim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022 uoči ždrijeba 7. prosinca.
Liga prvaka: Liverpool i Midtjylland igraju u Dortmundu
ZBOG KARANTENE
DORTMUND - Utakmica zadnjeg kola Lige prvaka između Midtjyllanda i Liverpoola neće se 9. prosinca igrati u Danskoj već na stadionu Borussije u Dortmundu, objavio je njemački klub.
Otkazan ATP kup
CANBERRA - ATP kup, natjecanje 24 reprezentacije koje je početkom ove godine debitirao u Brisbaneu, Perthu i Sydneyu, otkazan je za 2021. godinu, objavio je Australski teniski savez.
Pokopan Diego Maradona
ISPRAĆAJ
BUENOS AIRES - Jedan od najboljih nogometaša svih vremena Argentinac Diego Maradona pokopan u krugu obitelji i najbližih prijatelja na groblju Bellavista u Buenos Airesu.