Prvi remi Arsenala, Aston Villa uvjerljiva

PREMIERSHIP
Objavljeno: 23.10.2022 / 17:52
LONDON - Nogometaši Arsenala prvi su put ove sezone remizirali u engleskoj Premier ligi, a do boda su stigli odigravši 1-1 na gostovanju kod Southamptona, čime je njihovo vodstvo na ljestvici svedeno na dva boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Manchester City.

Granit Xhaka je doveo goste u vodstvo na stadionu St. Mary's u 11. minuti, a konačnih 1-1 postavio je Stuart Armstrong u 65. minuti.

Arsenal ima 28 bodova iz 11 nastupa, a Manchester City 26. Treći je Tottenham sa 23 boda.

Aston Villa je prekinula niz od četiri utakmice bez pobjede svladavši pred svojim navijačima na Villa Parku gostujući Brentford sa 4-0. Momčad je vodio dosašnji pomoćni trener Aaron Danks koji je na klupi zamijenio smijenjenog Stevena Gerrarda.

Već nakon 14 minuta domaćin je imao tri pogotka prednosti. Bailey je pogodio mrežu gostiju već u 2. minuti, a uslijedila su dva gola Dannyja Ingsa (7, 14). Za konačnih 4-0 strijelac je bio Watkins u 59. minuti.

Aston Villa je sa 12 boda skočila na 14. mjesto.

Istim je rezultatom (4-0), slavio Leicester na gostovanju kod Wolverhamptona. "Lisice" su nadumurile "Vukove" i pobjegle s dna ljestvice. Strijelci za Leicester City su bili Tielemans (8), Barnes (19), Maddison (66) i Vardy (80). Leicester je sa 11 bodova skočio na 16. mjesto, a Wolverhampton je sa devet bodova ostao u zoni ispadanja zajedno s Leedsom i Nottingham Forestom.

Važnu gostujuću pobjedu (3-2) ostvario je Fulham u Leedsu, kojom se sa 18 bodova probio na sedmo mjesto. Leeds je poveo golom Rodriga (20), ali su gosti iz Londona s tri pogotka u nizu došli do preokreta. Strijelci su bili Mitrović (26), Reid (74) i Willian (84). Summerville (90+1) je samo uspio ublažiti poraz domaće momčadi.

Engleska - 13. kolo
A. Villa - Brentford 4-0 (Bailey 2, Ings 7, 14, Watkins 59)
Leeds - Fulham 2-3 (Rodrigo 20, Summerville 90+1 / Mitrović 26, Reid 74, Willian 84)
Southampton - Arsenal 1-1 (S. Armstrong 65 / Xhaka 11)
Wolverhampton - Leicester 0-4 (Tielemans 8, Barnes 19, Maddison 66, Vardy 80)
Tottenham - Newcastle (17.30)
West Ham - Bournemouth (pon, 21.00)

Odigrano u subotu:
Chelsea - Man. United 1-1 (Jorginho 87-11m / Casemiro 90+4)
Everton - C. Palace 3-0 (Calvert-Lewin 11, Gordon 63, McNeil 84)
Man. City - Brighton 3-1 (Haaland 22, 43-11m, De Bruyne 75 / Trossard 53)

Sergej Barbarez novi izbornik nogometne reprezentacije BiH
SARAJEVO - Sergej Barbarez novi je izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, a na tu ga je poziciju u petak imenovao Izvršni odbor Nogometnog saveza BiH sa zadaćom da u naredne četiri godine konsolidira stanje i pokuša prekinuti niz stalnih poraza u kvalifikacijama za međunarodna natjecanja.
Kawhi Leonard i dalje upitan za start doigravanja
LOS ANGELES - Los Angeles Clippers službeno su objavili kako i dalje nije poznato hoće li najbolji igrač ovog NBA sastava Kawhi Leonard biti spreman za start doigravanja.
Mundo Deportivo: Zidane je novi trener Bayerna
MADRID - Nakon što je napravio fenomenalan posao s Realom u kratkom razdoblju kao trener, Zinedine Zidane okreće novi list i trebao bi postati novi trener Bayerna, tvrdi španjolski Mundo Deportivo.
Italija ima sigurnih pet klubova u Ligi prvaka
KOEFICIJENTI
ZAGREB - Nakon odigranih uzvratnih četvrtfinalnih utakmica nogometne Europske lige i Konferencijske lige postalo je i definitivno poznato da će iduće sezone u Ligi prvaka talijanski nogomet imati pet svojih predstavnika.
Vujošević: Vučič želi da uništi Partizan