PPD Zagreb propustio pobjedu protiv Kristianstada

Objavljeno: 16.09.2017 / 18:02
KRISTIANSTAD - Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb otvorili su natjecanje u A skupini Lige prvaka odigravši 28-28 (16-14) na gostovanju kod IFK Kristianstada.

Hrvatski prvak je imao priliku i za pobjedu, no u posljednjim trenucima susreta Zlatko Horvat je promašio šut s linije od šest metara.

PPD Zagreb je odigrao odlično u prvom dijelu, no nažalost u nastavku je pao što su domaćini iskoristili i minutu prije kraja imali su napad za pobjedu. No, Šveđani su načinili pogrešku u napadu, pa je Zagrebu ostalo 15 sekundi za zadnji napad. Vori je sjajno uposlio Horvata na crti koji je promašio gol.

Momčad Kasima Kamenice je otvorila utakmicu vodstvom 3-0. Domaćin je izjednačio, no PPD Zagreb je sredinom prvog dijela stigao i do četiri gola prednosti (14-10). Šveđani su do konca poluvremena uspjeli smanjiti na dva gola zaostatka (16-14).

U nastavku susreta zagrebački sastav je počeo daleko više griješiti i Kristianstad je okrenuo rezultat stigavši do vodstva. Srećom, domaćin to nije uspio iskoristiti do kraja i Zagreb je osvojio bod.

Kod Zagreba najefikasniji su bili Stipe Mandalinić s osam, te Dobrivoje Marković i Žarko Marković sa po pet golova, dok su kod domaćina najefikasniji bili Albin Lagergren sa sedam i Helge Freiman sa šest golova.

U preostalim susretima prvog kola iz A skupine sastaju se Wisla Plock - Vardar, Rhein-Neckar Lowen - Barcelona, te Nantes - Pick Szeged.

U susretu 2. kola hrvatski prvak 23. rujna u zagrebačkoj Areni dočekuje mađarski Pick Szeged.

Tagovi: PPD Zagreb, Kristianstad, Zlatko Horvat
Osijek popio četiri komada u Sofiji, ali ima nadu za uzvrat
KONFERENCIJSKA LIGA
SOFIJA - Nogometaši Osijeka u prvoj su utakmici trećeg pretkola Konferencijske lige pretrpjeli 2-4 (1-3) poraz na gostovanju kod CSKA u Sofiji.
Messi odlazi iz Barcelone
ODLAZAK
BARCELONA - Jedan od najboljih nogometaša svih vremena, kapetan argentinske reprezentacije Lionel Messi (34) napušta katalonskog velikana Barcelonu, u kojoj je proveo čitavu svoju dosadašnju karijeru, objavio je klub u četvrtak.
Valentino Rossi najavio odlazak u mirovinu
KRAJ KARIJERE
MILANO - Deveterostruki svjetski motociklistički prvak Valentino Rossi odradit će ovu sezonu, a onda otići u mirovinu.
Inter svog najboljeg igrača ipak prodaje Chelseaju
PRODAJA
MILANO - SkySports tvrdi kako je Romelu Lukaku nakon nekoliko dana razmišljanja rekao čelnicima Intera da prihvate ponudu od 128 milijuna eura koju je za njega ponudio Chelsea.
Batum rastužio Slovence i blokadom odveo Francusku u finale
POLUFINALE
TOKIO - Košarkaši Francuske borit će se za naslov olimpijskih pobjednika protiv branitelja Amerikanaca, nakon što su u polufinalu turnira u tokijskoj Saitama Areni svladali reprezentaciju Slovenije sa 90-89 (27-29, 15-15, 29-21, 19-24).