Poraz Reala kod Villarreala

PRIMERA
Objavljeno: 07.01.2023 / 18:42
MADRID - Nogometaši Real Madrida doživjeli su poraz u 16. kolu Španjolske lige kod Villarreala (1-2).

Nakon uvodnog dijela bez pogodaka, za Villarreal je mrežu zatresao Yeremy Pino u 47. minuti na asistenciju Gerarda Morena. Trinaest minuta Real je izjednačio iz jedanaesterca, a siguran realizator bio je Karim Benzema.

Pobjedu Žutoj podmornici, također s bijele točke, donio je u 63. minuti Gerard Moreno.

Luka Modrić je igrao do 70. minute.

Realu je to tek drugi poraz u prvenstvu, s kojim ostaju drugi na ljestvici s istim brojem bodova kao i Barcelona. Katalonci imaju šansu za izdvojiti se na vrhu dok u nedjelju gostuju kod Atletica. Villarreal je sada peti.

Utakmica će ostati zapamćena i po činjenici da u početnoj postavi Reala nakon jako dugo vremena nije bio nijednog španjolskog igrača.

1. FC Barcelona 15 12 2 1 34:6 28 38
2. Real Madrid 16 12 2 2 36:16 20 38
3. Real Sociedad 15 9 2 4 21:17 4 29
4. Atletico Madrid 15 8 3 4 23:14 9 27
5. Villarreal 16 8 3 5 19:12 7 27
6. Athletic Bilbao 15 7 4 4 24:14 10 25
7. Betis Sevilla 15 7 4 4 17:12 5 25
8. Rayo Vallecano 15 6 5 4 22:18 4 23