Pobjeda Leipziga, Gvardiol igrao cijelu utakmicu

BUNDESLIGA
Objavljeno: 12.11.2022 / 19:59
BREMEN - Nogometaši RB Leipziga prvi su dio njemačkog prvenstva završili pobjedom 2-1 na gostovanju u Bremenu kod Werdera, a hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu, iako mu je prije samo tri dana slomljena nosna kost.

Gvardiol je zaigrao sa zaštitnom maskom koja mu je prekrivala gornji dio lica.

RB Leipzig je poveo u 13. minuti pogotkom Andrea Silve. Na 1-1 je izjednačio Gross u 57. minuti, a konačnih 2-1 za goste postavio je Xaver Schlager u 71. minuti.

Četvrtom uzastopnom pobjedom RB Leipzig je sa 28 bodova došao privremeno do druge pozicije na ljestvici, sa tri boda manje, ali i utakmicom više od vodećeg Bayerna.

Wolfsburg je također slavio sa 2-1 gostujući kod Hoffenheima. Momčadi pod vodstvom Nike Kovača to je također četvrta uzastopna pobjeda, a Hoffenheim je izgubio treću utakmicu u nizu.

Kramarić je igrao za domaće do 74. minute, a kod gostiju za ovu utakmicu nisu konkurirali ni Bartol Franjić ni Josip Brekalo.

Hoffenheim je poveo u 42. minuti pogotkom Baumgartnera. I drugi pogodak na utakmici je bio djelo domaćina, ali je Ozan Kabak u četvrtoj minuti dodatka u prvom dijelu poslao loptu u svoju mrežu za 1-1. Za konačnih 2-1 pogodio je Baku u 56. minuti.

Wolfsburg je sa 23 boda došao privremeno do sedme pozicije, a Hoffenheim je sa 18 bodova na desetom mjestu.

Bayer je u Leverkusenu svladao Stuttgart sa 2-0 golovima Diabyja (30) i Taha (82). Kod gostiju Borna Sosa nije bio u konkurenciji za utakmicu.

Hertha je u Berlinu svladala Koeln sa 2-0, a Ivan Šunjić je odigrao cijelu utakmicu za pobjednike, dok je Filip Uremović ostao na klupi za pričuve. Golove za Herthu postigli su Kanga (9) i Richter (54).

Drugu pobjedu zaredom ostvarili su nogometaši Bochuma koji su sa 1-0 slavili u Augsburgu zahvaljujući pogotku Antwi-Adjeija (59).

Njemačka - 15. kolo
Augsburg - Bochum 0-1 (Antwi-Adjei 59)
Bayer - Stuttgart 2-0 (Diaby 30, Tah 82)
Hertha - Koeln 2-0 (Kanga 9, Richter 54)
Hoffenheim - Wolfsburg 1-2 (Baumgartner 42 / Kabak 45+5-ag, Baku 56)
Werder - RB Leipzig 1-2 (Gross 57 / An. Silva 13, Schlager 71)
Schalke - Bayern (18.30)

Mainz - Eintracht (ned, 15.30)
Freiburg - Union Berlin (ned, 17.30)

Odigrano u petak:
Borussia M. - Borussia D. 4-2 (Hofmann 4, Bensebaini 26, Thuram 30, Kone 46 / Brandt 19, )

Olmo je blizu povratka u Barcelonu, to je dobra vijest za Dinamo
ZAGREB - Dani Olmo je blizu povratka u Barcelonu, deset godina nakon što je njenu akademiju La Masiju napustio kako bi otišao u Dinamo.
Nagelsmann ostaje izbornik Njemačke do Svjetskog prvenstva 2026.
IZBORNICI
BERLIN - Njemački nogometni izbornik Julian Nagelsmann obnovio je ugovor na dvije godine do Svjetskog prvenstva 2026. u "odluci srca", objavio je u petak nacionalni savez DFB.
Sergej Barbarez novi izbornik nogometne reprezentacije BiH
SARAJEVO - Sergej Barbarez novi je izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, a na tu ga je poziciju u petak imenovao Izvršni odbor Nogometnog saveza BiH sa zadaćom da u naredne četiri godine konsolidira stanje i pokuša prekinuti niz stalnih poraza u kvalifikacijama za međunarodna natjecanja.
Kawhi Leonard i dalje upitan za start doigravanja
LOS ANGELES - Los Angeles Clippers službeno su objavili kako i dalje nije poznato hoće li najbolji igrač ovog NBA sastava Kawhi Leonard biti spreman za start doigravanja.
Mundo Deportivo: Zidane je novi trener Bayerna
MADRID - Nakon što je napravio fenomenalan posao s Realom u kratkom razdoblju kao trener, Zinedine Zidane okreće novi list i trebao bi postati novi trener Bayerna, tvrdi španjolski Mundo Deportivo.