Pobjeda Intera u Torinu

SERIE A
Objavljeno: 14.03.2021 / 17:27
TORINO - Nogometaši Intera gostujući kod Torina slavili su s 2-1 (0-0) u utakmici 27. kola talijanske Serie A i privremeno povećali prednost pred drugoplasiranim Milanom na devet bodova.

Svi golovi pali su u drugom poluvremenu. Inter je poveo u 62. minuti pogotkom Romelua Lukakua iz kaznenog udarca dosuđenog zbog prekršaja na Lautaru Martinezu. Torino je izjednačio u 70. minuti golom Sanabrije, a osmu pobjedu u nizu lideru Serie A donio je Martinez u 85. minuti.

Hrvatski reprezentativci Marcelo Brozović i Ivan Perišić bili su u udarnoj postavi Intera. Perišić je igrao do 56. minute, a Brozović je zamijenjen u 81. minuti.

Parma je na svom terenu svladala Romu s 2-0 golovima Mihaile (9) i Hernanija (55-11m).

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Bologna je kao domaćin svladala Sampdoriju s 3-1. Strijelci za Bolognu bili su Barrow (27), Svanberg (41) i Soriano (70), a za goste Quagliarella (37).

Vodeći Inter ima 65 bodova, a drugoplasirani Milan ima 56 uz utakmicu manje. Roma je ostala na 50 bodova i na petom je mjestu, dok je Parma sa 19 bodova predzadnja i u grčevitoj je borbi za opstanak.

Italija - 27. kolo
Torino - Inter 1-2 (Sanabria 70 / Lukaku 62-11m, L. Martinez 85)
Parma - Roma 2-0 (Mihaila 9, Hernani 55-11m)
Bologna - Sampdoria 3-1 (Barrow 27, Svanberg 41, Soriano 70 / Quagliarella 37)

20. Crotone 27 4 3 20 30-67 15

Tagovi: Inter, Serie A, Torino, Romelu Lukaku, Lautaro Martinez, Marcelo Brozović, Ivan Perišić
Murray sa zvukom sirene nokautirao Lakerse
DENVER - Denver Nuggetsi nadoknadili su 20 koševa manjka iz treće četvrtine i pobijedili sa 101:99 Los Angeles Lakerse ubačajem Jamala Murrayja sa zvukom sirene za prednost od 2:0 u prvom krugu doigravanja Zapadne konferencije NBA lige.
Fabio Cannavaro novi je trener Udinesea
UDINE - Talijanski nogometni klub Udinese će nakon Gabriela Cioffija voditi bivši svjetski prvak i osvajač Zlatne lopte Fabio Cannavaro, objavio je klub na svojoj web stranici.
Veselin Vujović više nije trener Nexea
NEOČEKIVANO
NAŠICE - Uprava RK NEXE-A i trener Veselin Vujović danas su donijeli odluku o prekidu suradnje.
Zagreb pronašao pojačanje u Srbiji
RUKOMET
ZAGREB - Povremeni srpski 29-godišnji rukometni reprezentativac Mihajlo Radojković u sljedećoj će sezoni nositi dres Zagreba, priopćili su iz hrvatskog prvaka.
Joao Cancelo na meti kritika zbog predstave protiv Reala
KRITIKE
BARCELONA - Iako je većina navijača Barcelone kivna na sudiju Cesara Sotoa Grada za poraz od Real Madrida u sinoć odigranom El Clasicu, legendarni nizozemski nogometaši Marco van Basten i Ronald de Boer obrušili su se na drugog "stvarnog" krivca.