Pobjeda Cityja, nova dva gola Haalanda

PREMIERSHIP
Objavljeno: 22.10.2022 / 18:24
MANCHESTER - Nogometaši Manchester Cityja ostvarili su osmu prvenstvenu pobjedu u sezoni nakon što su u 13. kolu Premier lige, pred svojim navijačima, svladali Brighton 3-1.

Opet je prvo ime Cityja bio norveški napadač Erling Haaland koji je postigao prva dva pogotka na utakmici. Prvo mu je u 22. minuti asistirao vratar Ederson, nakon čega je Haaland srušio sve pred sobom i zabio za 1-0. U 43. minuti je realizirao jedanaesterac za 2-0 čime je došao do 17. prvenstvenog pogotka u sezoni.

Neizvjesnost u utakmicu na kratko je vraćena u 53. minuti kada je Trossard smanjio na 1-2, ali sve je riješeno u 75. minuti. Tada je Kevin de Bruyne postavio konačnih 3-1. Uz utakmicu više Manchester City je došao vodećem Arsenalu na jedan bod minusa.

Everton je na svom Goodisonu pobijedio Crystal Palace 3-0 te je skočio na 11. mjesto ljestvice, a jedno mjesto iza sebe je pogurao baš subotnjeg suparnika. Strijelci su za klub iz Liverpoola bili Calvert-Lwein, Gordon i McNeil.

U nedjelju se sastaju Aston Villa - Brentford, Leeds - Fulham, Southampton - Arsenal, Wolverhampton - Leicester i Tottenham - Newcastle, dok kolo završava u ponedjeljak ogledom West Ham - Bournemouth.

Premier liga, 13. kolo:

Everton - Crystal Palace 3-0 (Calvert-Lewin 11, Gordon 63, McNeil 84)

Manchester City - Brighton 3-1 (Haaland 22, 43-11m, De Bruyne 75 / Trossard 53)

Nottingham Forest - Liverpool 1-0 (Awoniyi 55)

Chelsea - Manchester United (18.30 sati)

PORUKE
RIJEKA - "Kao uvijek, idemo na pobjedu. Optimističan sam, mislim da će s gležnjom za tjedan dana biti sve u redu."
Murray sa zvukom sirene nokautirao Lakerse
DENVER - Denver Nuggetsi nadoknadili su 20 koševa manjka iz treće četvrtine i pobijedili sa 101:99 Los Angeles Lakerse ubačajem Jamala Murrayja sa zvukom sirene za prednost od 2:0 u prvom krugu doigravanja Zapadne konferencije NBA lige.
Fabio Cannavaro novi je trener Udinesea
UDINE - Talijanski nogometni klub Udinese će nakon Gabriela Cioffija voditi bivši svjetski prvak i osvajač Zlatne lopte Fabio Cannavaro, objavio je klub na svojoj web stranici.
Veselin Vujović više nije trener Nexea
NEOČEKIVANO
NAŠICE - Uprava RK NEXE-A i trener Veselin Vujović danas su donijeli odluku o prekidu suradnje.
Zagreb pronašao pojačanje u Srbiji
RUKOMET
ZAGREB - Povremeni srpski 29-godišnji rukometni reprezentativac Mihajlo Radojković u sljedećoj će sezoni nositi dres Zagreba, priopćili su iz hrvatskog prvaka.