Ozljeda Karima Benzeme, Nizozemska ostala bez Van de Beeka

PROBLEMI
Objavljeno: 08.06.2021 / 22:45
PARIZ - Napadač francuske reprezentacije i Real Madrida Karim Benzema ozlijedio se na prijateljskoj utakmici između Francuske i Bugarske u utorak, tjedan dana prije prve utakmice na EURU protiv Njemačke, a Nizozemska je ostala bez veznjaka Donnyja van de Beeka.

Benzema, koji se prošli tjedan oriključio nakon pet godina pauziranja, napustio je teren u 39. minuti susreta zbog ozljede desnog koljena. Zamijenio ga je Olivier Giroud.

EURO počinje u petak 11. lipnja, a Francuska je u skupini F s Njemačkom, Portugalom i Mađarskom.

Veznjak Donny van de Beek otpao je iz nizozemske reprezentacije uoči početka Europskog prvenstva također zbog ozljede, objavio je u utorak Nizozemski nogometni savez (KNVB).

Van de Beek je zadobio ozljedu prepone i KNVB navodi kako je nakon pretraga zaključeno da neće biti spreman za igranje na EURU koji počinje u petak.

Nizozemska prvu utakmicu u skupini C na EURU igra u nedjelju protiv Ukrajine u Amsterdamu.

"Veliko razočarenje za mene, posebno zato jer bi mi to bilo prvo europsko prvenstvo, a ja sada na žalost ne mogu biti na njemu", kaže 24-godišnji Van de Beek u kratkoj videosnimki koju je objavio na Instragramu.

On je do sada za Oranje odigrao 19 utakmica.

KNVB je također objavio da izbornik Frank de Boer neće zvati nikoga za zamjenu iako mu je dopušteno uzeti zamjenu za Van de Beeka prije prve utakmice.

Tagovi: Karim Benzema, Olivier Giroud, Luka Modrić, Elche, Zinedine Zidane
Španjolska i Švedska odigrali bez pogodaka
BEZ GOLOVA
SEVILLA - U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva reprezentacije Španjolske i Švedske su u Sevilli odigrale bez pogodaka.
Slovačka iznenadila Poljsku, a Lewandowski nevidljiv
IZNENAĐENJE
SANKT PETERBURG - U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva Slovačka je u ponedjeljak u Sankt Peterburgu pobijedila Poljsku sa 2-1 (1-0). Slovaci su poveli u 18. minuti autogolom golmana Wojciecha Szczesnyja. Poljska je izjednačila u 46. minuti pogotkom Karola Linettyja, a u 69. minuti Milan Škriniar zabio je za konačnih 2-1.
ATP Halle: Federer se vratio pobjedom
HALLE - Švicarski tenisač Roger Federer, koji je prije tjedan dana bez borbe predao Talijanu Berretiniju susret osmine finale Roland Garrosa, vratio se na teren, te je u ponedjeljak u 1. kolu turnira na travi u njemačkom Halleu svladao 27-godišnjeg Bjelorusa Ilju Ivašku (ATP-90) sa 7-6 (4), 7-5 u meču koji je trajao sat i 36 minuta.
Češka pobijedila Škotsku, sjajna utakmica Schicka
POBJEDA
GLASGOW - Češka reprezentacija pobijedila je Škotsku 2:0 u utakmici prvog kruga skupine D na Europskom prvenstvu, pa s dobrom atmosferom i pobjedničkim zanosom u svojim redovima dočekuje utakmicu protiv Hrvatske koja je na rasporedu u petak s početkom u 18 sati.