Osma prvenstvena pobjeda Juventusa u nizu

SERIE A
Objavljeno: 07.01.2023 / 20:24
TORINO - Nogometaši Juventusa nastavili su s pobjedama u talijanskoj Serie A pa su tako u 17. kolu, pred svojim navijačima, s minimalnih 1-0 pobijedili Udinese.

Bila je to već osma pobjeda Juventusa u nizu, u prvenstvu, kojom su, barem privremeno, skočili na drugo mjesto ljestvice. Uz utakmicu više Juventus ima četiri boda manje od vodećeg Napolija. Također, Juventus nije primio ni jedan pogodak tijekom tih osam pobjeda, ostvario je razliku pogodaka 14-0.

Nakon ravnopravnog prvog poluvremena u nastavku je Juventus zaigrao bolje. U uvodnih petnaestak minuta drugog dijela odlične su šanse za Juventus imali Kean, Kostić i Rabiot, ali gosti iz Udina su držali bod u džepu.

Tako je bilo sve do 86. minute kada je domaći sastav izveo sjajnu akciju. Lijepu dubinsku loptu je poslao Argentinac Paredes. Odlično je primanje obavio Chiesa i još ljepše asistirao Danilu koji je lako zabio iz blizine za tri boda Juventusa.

Udinese je, pak, nastavio negativan niz u Serie A. U posljednjih devet utakmica ima šest remija i tri poraza. Posljednji je put slavio početkom listopada.

U nedjelju se igraju utakmice Salernitana - Torino, Lazio - Empoli, Spezia - Lecce, Sampdoria - Napoli i Milan - Roma, dok će kolo u ponedjeljak zatvoriti Verona - Cremonese i Bologna - Atalanta.

Serie A, 17. kolo:

Juventus - Udinese 1-0 (Danilo 86)

Fiorentina - Sassuolo 2-1 (Saponara 48, Gonzalez 90+1-11m / Berardi 57-11m)

PREGOVORI
ZAGREB - Komentirajući pregovore sa SDP-om, predsjednik Domovinskog pokreta Ivan Penava kazao je kako su bili konstruktivni.
Rangnick u fokusu kao potencijalni trener Bayerna
MUNCHEN - Izbornik Austrije Ralf Rangnick glavni je kandidat da preuzme vodstvo Bayern Münchena od ljeta nadalje umjesto Thomasa Tuchela, prema njemačkim medijskim izvješćima u utorak.
Hajduk pronašao novog predsjednika Uprave?
KADROVI
SPLIT - Petnaestak dana nakon odlaska Lukše Jakobušića iz Hajduka, navodno je poznat i njegov nasljednik.
Još jedan velikan u utrci za Danija Olma
LEIPZIG - Njemački mediji već se danima bave nagađanjima gdje će Dani Olmo nastaviti karijeru. Red Bull Leipzig njegovom će prodajom zaraditi 60 milijuna eura, a od tog transfera Dinamo će dobiti nešto više od šest milijuna eura.
Odlična vijest za Dalića i ostale izbornike
EURO
ZAGREB - Europska nogometna unija (UEFA) dopustit će izbornicima da u reprezentacije za Europsko prvenstvo u Njemačkoj pozovu 26 umjesto dosadašnja 23 igrača, objavili su britanski mediji.