Nizozemska u ljepotici prvenstva svladala vrlo dobru Ukrajinu

SJAJNA UTAKMICA
Objavljeno: 13.06.2021 / 23:00
Autor: SEEbiz / Klix.ba
AMSTERDAM - Reprezentacija Nizozemske pobijedila je u Amsterdamu u 1. kolu Europskog prvenstva selekciju Ukrajine rezultatom 3:2 pa su tako opravdali ulogu favorita u ovom meču i na najbolji način startali turnir.

Nizozemci su žestoko krenuli u utakmicu pa su u prvih pet minuta imali dvije velike prilike preko Depaya i Dumfriesa. Međutim, oba puta je fantastično odbranio Bushchan.

U 28. minuti Ukrajinci su bezuspješno tražili penal nakon što je Yarmolenko pao poslije dvoboja u šesnaestercu, a Bushchan je potom sjajno obranio udarac Wijnalduma.

Prije odlaska na odmor još jednu dobru priliku za Nizozemsku propustio je Dumfries, ali se na odmor otišlo bez pogodaka.

Međutim, u nastavku meča revija pogodaka. Prvo je u 52. minuti Wijnaldum doveo Nizozemsku u vodstvo nakon što je pokupio jednu odbijenu loptu, a na sličan način je Weghorst je sedam minuta kasnije udvostručio prednost.

I kada se činilo da je utakmica gotova, u razmaku od samo četiri minute, od 75. do 79. minute, Ukrajina je došla do izjednačenja. Prvo je Yarmolenko postigao spektakularan gol odličnim udarcem iz daljine, a onda je Yaremchuk sjajno glavom matirao Nizozemce za 2:2.

Ipak, pet minuta prije kraja meča Dumfries je na asistenciju Akea postigao gol za konačnih 3:2.

Nizozemsku i Ukrajinu već u četvrtak očekuju utakmice u drugom kolu u kojem će igrati protiv Austrije, odnosno Sjeverne Makedonije.

Tagovi: Denzel Dumfries, Nizozemska, Georgino Wijnaldum,
Bryan Gil u Tottenhamu, Lamela u Sevilli
RAZMJENA
LONDON - Engleski premierligaš Tottenham potpisao je petogodišnji ugovor s krilnim igračem Seville Bryanom Gilom (20), dok je u suprotnom smjeru, u sklopu istog transfera, otišao argentinski veznjak Erik Lamela (29), objavili su britanski mediji.
Procurile snimke: Evo što je Mamić rekao o Šukerovoj sudbini u HNS-u
SNIMKE
ZAGREB - Izborna sjednica Skupštine Hrvatskog nogometnog saveza održat će se 29. srpnja, a tri dana uoči odluke o nasljedniku Davora Šukera u javnost su procurile audio snimke razgovora Zdravka Mamića s nekim članovima HNS-a.
Matea Jelić zlatnom medaljom naplatila veliku životnu muku
TEŽAK PUT
SPLIT - Matea Jelić težak sportski put je naplatila osvojivši zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u taekwondou, a iza nje je i velika drama kada je prije osam godina doživjela tešku ozljedu.