Nizozemska teškom mukom pobijedila Poljsku

SKUPINA D
Objavljeno: 16.06.2024 / 17:00
BERLIN - Treći dan Eura otvoren je dvobojem Poljske i Nizozemske u prvom kolu skupine D koji je završio pobjedom Nizozemaca rezultatom 2:1.

Poljaci su iznenađujuće poveli preko Adama Bukse u 16. minuti, a izjednačio je Cody Gakpo u 29. minuti. Pobjedu Nizozemskoj donio je Wout Weghorst u 83. minuti, samo par minuta nakon što ga je Ronald Koeman uveo u igru.

Poljaci su danas bili značajno oslabljeni jer je njihov kapetan Robert Lewandowski propustio utakmicu zbog ozljede mišića, ali izabranici Michała Probierza ipak su prvi poveli bez svog najboljeg igrača. U 16. minuti je zamjenski kapetan Piotr Zielinski ubacio iz kornera, a najviši u skoku bio je napadač Adam Buksa koji je glavom matirao Barta Verbruggena. Nizozemci nisu klonuli nakon primljenog gola već su žestoko jurnuli po izjednačenje.

Par puta je Poljake spašavao Wojciech Szczęsny na golu, ali u 29. minuti bio je nemoćan. Gakpo je pucao iskosa desnom nogom, a Bartosz Salamon je skrenuo loptu i tako zbunio svog golmana. U drugom dijelu ritam utakmice je blago pao.

Nizozemci su najčešće prijetili preko desne strane gdje je rastrčan bio Denzel Dumfries. U 81. minuti Koeman je izvadio Gakpa i Memphisa Depaya i uveo Wouta Weghorsta i Jeremiea Frimponga što se ekspresno pokazalo kao pun pogodak. Samo dvije minute kasnije Nathan Ake je ubacio, a Weghorst je iz blizine uspješno naciljao mrežu. Ake je tako upisao drugu asistenciju na utakmici.

Tagovi: Nizozemska, gekpo, buksa, Weghorst, koeman
Kalinić: Rakitiću je Hajduk najveći klub u karijeri
U ZANOSU
SPLIT - Ivan Rakitić (36) je nešto prije ponoći potpisao ugovor s Hajdukom do kraja sljedeće sezone uz opciju dodatnog produljenja za još jednu sezonu.
Rakitić: Ja sam ovdje da pomognem Hajduku, Hrvatskoj i gradu Splitu
VELIKO POJAČANJE
SPLIT - Legendarni bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić stigao je danas u Split, a na njegovom predstavljanju bili su i sportski direktor Nikola Kalinić i predsjednik Ivan Bilić.
Ajduković: Puno mi znače Nadalove pohvale
PORUKE
UMAG - Duje Ajduković je u nedjelju stigao u Umag, nakon što je u subotu, u švedskom Baastadu, porazom u ravnopravnom polufinalnom dvoboju s Rafaelom Nadalom zaključio najbolji tjedan u karijeri, što ga je dovelo do najboljeg renkinga u karijeri, 110. mjesta na pojedinačnoj ATP ljestvici
Romano: Preokret oko Olma