Nizozemska i Senegal u osmini finala

USPJESI
Objavljeno: 29.11.2022 / 18:28
DOHA - Nogometaši Nizozemske i Senegala plasirali su se u osminu finala Svjetskoga nogometnoga prvenstva nakon utakmica skupine A u utorak.

Nizozemska je u Al Khoru svladala domaćina Katar s 2-0 (1-0), dok je Senegal u Dohi svladao Ekvador s 2-1 (1-0) u izravnom okršaju za prolaz.

Senegalci su poveli iz penala u 44. minuti, kada je branič Ekvadora Hincapie srušio Ismailla Sarra, a sam Sarr je bio precizan s bijele točke. U 68. minuti izjednačio je Moises Caicedo, no samo dvije minute kasnije Kalidou Koulibally donosi pobjedu i prolaz Senegalu.
U drugoj utakmici Nizozemci su poveli preko Codya Gakpa u 26. minuti, a u 49. minuti na konačnih 2-0 povećao je Frenkie de Jong.

Nizozemska će u osmini finala igrati protiv drugoplasirane ekipe skupine B, a Senegal ide na pobjednika B skupine.

EKVADOR - SENEGAL 1-2 (Caicedo 68//Sarr 44pen, Koulibally 70)
NIZOZEMSKA - KATAR 2-0 (Gakpo 26, de Jong 49)