Newcastle pobijedio Chelsea i vratio se na treće mjesto

PREMIERSHIP
Objavljeno: 12.11.2022 / 20:37
NEWCASTLE - Nogometaši Newcastle Uniteda nastavili su s odličnim rezultatima ove sezone, oni su u susretu 15. kola engleskog prvenstva na svom terenu svladali Chelsea sa 1-0 (0-0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Willock (67) snažnim i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Ovom pobjedom Nwcastle se vratio na treće mjesto sa 30 bodova, jednim više od četvrtog Tottenham Hotspura, koji je ranije u subotu svladao Leeds United sa 4-3, a dva manje uz utakmicu više od drugog Manchester Cityja koji je izgubio od Brentforda sa 1-2. Chelsea, za kojega je Mateo Kovačić igrao čitavu utakmicu, ostao je osmi sa 21 bodom.

Na vrhu je Arsenal, koji od 20.45 sati gostuje kod posljednjeg Wolverhamptona, sa 34 boda i dvije utakmice manje.

Ivan Perišić odigrao je čitav susret za Tottenham Hotspur koji je na svom stadionu svladao Leeds Unired sa 4-3 (1-2) iako su gosti vodili su tri puta, sa 1-0, 2-1 i 3-2. Prvi gol na utakmici postigao je Summerville (9) nakon loše reakcije domaće obrane, na 1-1 poravnao je Kane (25) iz gužve nakon kornera, da bi Leeds na odmor otišao s prednosti zahvaljujući Rodrigu (43). Početkom nastavka Davies (51) je izjednačio udarcem s distance nakon odbijene lopte, Rodrigo (76) je svojim drugim golom iz protunapada po treći put doveo Leeds u vodstvo, ali Urugvajac Bentancur (81, 83) je s dva gola u dvije minute, prvo šutom s ruba kaznenog prostora, a onda i iz blizine nakon sjajnog prodora Kukuševskog kreirao preokret.

Leeds je 14. sa 15 bodova.

Duje Ćaleta-Car igrao je do 59. minute u 1-3 (1-3) porazu Southamptona kod Liverpoola. Firmino (6) je doveo domaće u vodstvo, Adams (9) je ekspresno izjednačio, da bi Nunez (22, 42) s dva gola osigurao pobjedu Liverpoolu. Liverpool je šesti sa 22 boda, dok je Southampton 19. sa 12.

U prvoj utakmici 15. kola Brentford je senzacionalno kao gost svladao prvaka Manchester City sa 2-1 (1-1). Junak pobjede Brentforda bio je kapetan Toney (16, 90+8) koji je postigao oba gola svoje momčadi, dok je strijelac za City bio Foden (45+1). Brentford je bolje krenuo u dvoboj i već u prvih 10-ak minuta tri puta ozbiljno prijetio domaćim vratima, ali gostujući napadači nisu bili koncentrirani. Ipak, u 16. minuti je Toney se u skoku bolje snašao od Laportea i doveo svoju momčad u prednost. Tek nakon primljenog gola City je počeo igrati te se pritisak domaćih isplatio na samom kraju prvog poluvremena kada je Foden snažnim udarcem sa 15-ak metara "probio" Rayu na vratima. Drugo poluvrijeme obilježila je duga stanka zbog ukazivanja pomoći Laporteu zbog ozljede glave, a ta je situacija uzrokovala i sudačku nadoknadu od 10 minuta. City je preselio igru na poovicu Brentforda, ali nije uspio poentirati. Štoviše, gosti su iz brzog protunapada u osmoj minuti nadoknade stigli po pobjede. Dasilva je odlično prošao po desnoj strani i ubacio na pet metara gdje je natrčao Toney za svoj drugi gol.

Brentford je ovom pobjedom skočio na 10. mjesto sa 19 bodova.

REZULTATI 15. KOLA,
Subota:
Manchester City - Brentford 1-2 (Foden 45+1 / Toney 16, 90+8)
Bournemouth - Everton 3-0 (Tavernier 18, Moore 25, Anthony 69)
Liverpool - Southampton 3-1 (Firmino 6, Nunez 22, 42 / Adams 9)
Nottingham Forest - Crystal Palace 1-0 (Gibbs-White 57)
Tottenham Hotspur - Leeds United 4-3 (Kane 25, Davies 51, Bentancur 81, 83 / Summerville 9, Rodrigo 43, 76)
West Ham United - Leicester City 0-2 (Maddison 8, Barnes 68)
Newcastle United - Chelsea 1-0 (Willock 67)

Goran Tomić ostaje u Emiratima
ZAGREB - Hrvatski trener Goran Tomić (47) potpisao je novi, dvogodišnji ugovor s Al Bataehom, objavio je arapski klub. Tomić je u siječnju ove godine preuzeo momčad.
Barcelona će tužiti Španjolski nogometni savez, sud odlučuje o Yamalovom golu
TRAKAVICA
BARCELONA - Barcelona ne dopušta da se stiša bura nakon El Clasica u kojem je Real slavio 3:2.
Carlos Tevez završio u bolnici
BUENOS AIRES - Bivši argentinski nogometaš i sadašnji trener argentinskog kluba Independiente Carlos Tevez primljen je u utorak u bolnicu zbog jakih bolova u prsima.
Marca: Modrić želi ostati u Realu
MADRID - Luka Modrić ugovor s madridskim Realom ima do srpnja i još se ne zna u kojem klubu će 38-godišnji veznjak igrati sljedeće sezone. Marca, madridski list blizak Realu, tvrdi da Modrić ne želi promijeniti klub.
Dončić briljirao, Mavsi pobijedili Clipperse
LOS ANGELES - Dallas Mavericksi pobijedili su Clipperse 96-93 u drugoj utakmici doigravanja NBA lige u Los Angelesu, izjednačivši u seriji prvog kola na 1-1.