Napoli, Lazio i Verona upisali pobjede, pogodak Kalinića

SERIE A
Objavljeno: 10.01.2021 / 20:42

RIM - Nogometaši Napolija, Lazia i Verone ostvarili su pobjede u susretima 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva, a pogodak za Veronu zabio je Nikola Kalinić.

Verona je kod kuće pobijedila Crotone sa 2-1, a bivši hrvatski reprezentativac je doveo domaćine u vodstvo u 16. minuti, svojim prvim ligaškim pogotkom ove sezone. Federico Dimarco je u 25. zabio za 2-0, a Crotone je u nastavku tek smanjio zaostatak pogotkom Juniora Messiasa u 55. minuti.

Kalinić je za momčad koju vodi hrvatki stručnjak Ivan Jurić igro do 63. minute.

Napoli je u Udinama pobijedio Udinese sa 2-1, dok je Lazio je na gostovanju kod Parme slavio sa 2-0.

Napoli je do pobjede stigao golom Tiemouea Bakayoka u 90. minuti. Prije toga gosti su poveli u 15. minuti golom Lorenza Insignea iz kaznenog udarca, a izjednačio je Kevin Lasagna u 27. minuti.

Lazio je bodove dohvatio postigavši oba gola u drugom dijelu utakmice, a strijelci su bili Luis Alberto (55) i Felipe Caicedo (67).

U prvom nedjeljnom susretu Roma i Inter su odigrali 2-2, a dvije asistencije za gol ubilježio je Marcelo Brozović.

Roma se spasila poraza golom Gianluce Mancinia četiri minute prije kraja, te tako spriječio Inter da se sasvim približi vodećem Milanu.

Roma je povela u 17. minuti sretnim golom Lorenza Pellegrinija, ali je Inter u drugom dijelu uspio preokrenuti pogocima Milana Skriniara (56) i Achrafa Hakimija (63) - oba na dodavanje Brozovića.

Brozović je odigrao cijeli susret za Inter, dok je Ivan Perišić ušao u 77. minuti.

Kasnije se još sastaju Fiorentina - Cagliari, te Juventus - Sassuolo, a u ponedjeljak Spezia - Sampdoria.

Na ljestvici vodi Milan sa 40 bodova, Inter ima 37, a Roma 34 boda.

Tagovi: Napoli, Lazio, Verona, Nikola Kalinić, Marcelo Brozović
Hrvatska ima drugu medalju, bronca za Tonija Kanaeta
USPJESI
TOKIO - Hrvatski reprezentativac u tekvondou Toni Kanaet (25) osvojio je brončanu medalju u kategoriji do 80 kilograma na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Novo zlato za Kosovo u džudu
DŽUDO
TOKIO - Nakon Distrie Krasniqi, zlatnu medalju za Kosovo na olimpijskim igrama u Tokiju osvojila je još jedna džudašica. Nora Gjakova slavila je u kategoriji do 57 kg.
Mektić i Pavić izborili plasman u četvrtfinale
TOKIO - Nikola Mektić i Mate Pavić opravdali su status najboljeg teniskog para svijeta i izborili mjesto u četvrtfinalu olimpijskog turnira pobijedivši u drugom kolu Talijane Lorenza Musettija i Lorenza Sonega sa 7-5, 6-7 (5), 10-7 nakon dva sata i četiri minute igre.
Ćorić napredovao, Čilić nazadovao
ATP LJESTVICA

ZAGREB - Hrvatski tenisač Borna Ćorić napredovao je za jedno mjesto na novoj ATP ljestvici i sada je 32. tenisač svijeta, dok je Marin Čilić pao za jednu stepenicu i trenutačno drži 37. mjesto.