Napoli, Lazio i Verona upisali pobjede, pogodak Kalinića

SERIE A
Objavljeno: 10.01.2021 / 20:42

RIM - Nogometaši Napolija, Lazia i Verone ostvarili su pobjede u susretima 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva, a pogodak za Veronu zabio je Nikola Kalinić.

Verona je kod kuće pobijedila Crotone sa 2-1, a bivši hrvatski reprezentativac je doveo domaćine u vodstvo u 16. minuti, svojim prvim ligaškim pogotkom ove sezone. Federico Dimarco je u 25. zabio za 2-0, a Crotone je u nastavku tek smanjio zaostatak pogotkom Juniora Messiasa u 55. minuti.

Kalinić je za momčad koju vodi hrvatki stručnjak Ivan Jurić igro do 63. minute.

Napoli je u Udinama pobijedio Udinese sa 2-1, dok je Lazio je na gostovanju kod Parme slavio sa 2-0.

Napoli je do pobjede stigao golom Tiemouea Bakayoka u 90. minuti. Prije toga gosti su poveli u 15. minuti golom Lorenza Insignea iz kaznenog udarca, a izjednačio je Kevin Lasagna u 27. minuti.

Lazio je bodove dohvatio postigavši oba gola u drugom dijelu utakmice, a strijelci su bili Luis Alberto (55) i Felipe Caicedo (67).

U prvom nedjeljnom susretu Roma i Inter su odigrali 2-2, a dvije asistencije za gol ubilježio je Marcelo Brozović.

Roma se spasila poraza golom Gianluce Mancinia četiri minute prije kraja, te tako spriječio Inter da se sasvim približi vodećem Milanu.

Roma je povela u 17. minuti sretnim golom Lorenza Pellegrinija, ali je Inter u drugom dijelu uspio preokrenuti pogocima Milana Skriniara (56) i Achrafa Hakimija (63) - oba na dodavanje Brozovića.

Brozović je odigrao cijeli susret za Inter, dok je Ivan Perišić ušao u 77. minuti.

Kasnije se još sastaju Fiorentina - Cagliari, te Juventus - Sassuolo, a u ponedjeljak Spezia - Sampdoria.

Na ljestvici vodi Milan sa 40 bodova, Inter ima 37, a Roma 34 boda.

Tagovi: Napoli, Lazio, Verona, Nikola Kalinić, Marcelo Brozović