Nakon Busquetsa i Llorente pozitivan na koronavirus

VIRUS
Objavljeno: 09.06.2021 / 10:15
MADRID - Manje od tjedana dana prije početka Europskog nogometnog prvenstva, Španjolci imaju još jedan slučaj koronavirusa u reprezentaciji. Nakon kapetana Sergia Busquetsa, sada je na COVID-19 pozitivan i Diego Llorente.

Španjolski kapetan Sergio Busquets u nedjelju bio pozitivan, a nakon nove runde testiranja na koronavirus pozitivan je i branič Leeds Uniteda.

Oba su igrača napustila kamp reprezentacije, dok ostatak ekipe nastavlja s pripremama za turnir, rekli su iz saveza.

Momčad i trenersko osoblje odmah su otišli u izolaciju nakon prvog pozitivnog testa Busquetsa u nedjelju.

Nakon što je Barcelonin veznjak "pao" na testu, Enrique je već stvorio svojevrsni balon s mogućim zamjenama, u kojem zajedno treniraju Rodrigo Moreno, Pablo Fornals, Carlos Soler, Brais Mendez, Raul Albiol i Kepa Arrizabalaga.

Ministar sporta Jose Manuel Rodriguez Uribes rekao je u utorak da će svi igrači biti cijepljeni u srijedu.

Španjolci će Europsko prvenstvo u skupini E otvoriti u ponedjeljak protiv Švedske u Sevilli, nakon čega slijede utakmice protiv Poljske i Slovačke.

Tagovi: Sergio Busquets, Diego Llorente
Španjolska i Švedska odigrali bez pogodaka
BEZ GOLOVA
SEVILLA - U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva reprezentacije Španjolske i Švedske su u Sevilli odigrale bez pogodaka.
Slovačka iznenadila Poljsku, a Lewandowski nevidljiv
IZNENAĐENJE
SANKT PETERBURG - U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva Slovačka je u ponedjeljak u Sankt Peterburgu pobijedila Poljsku sa 2-1 (1-0). Slovaci su poveli u 18. minuti autogolom golmana Wojciecha Szczesnyja. Poljska je izjednačila u 46. minuti pogotkom Karola Linettyja, a u 69. minuti Milan Škriniar zabio je za konačnih 2-1.
ATP Halle: Federer se vratio pobjedom
HALLE - Švicarski tenisač Roger Federer, koji je prije tjedan dana bez borbe predao Talijanu Berretiniju susret osmine finale Roland Garrosa, vratio se na teren, te je u ponedjeljak u 1. kolu turnira na travi u njemačkom Halleu svladao 27-godišnjeg Bjelorusa Ilju Ivašku (ATP-90) sa 7-6 (4), 7-5 u meču koji je trajao sat i 36 minuta.
Češka pobijedila Škotsku, sjajna utakmica Schicka
POBJEDA
GLASGOW - Češka reprezentacija pobijedila je Škotsku 2:0 u utakmici prvog kruga skupine D na Europskom prvenstvu, pa s dobrom atmosferom i pobjedničkim zanosom u svojim redovima dočekuje utakmicu protiv Hrvatske koja je na rasporedu u petak s početkom u 18 sati.