MTV nagrade: Ed Sheeran umjetnik godine, Kendrick Lamar ima najbolji video

NAGRADE
Objavljeno: 28.08.2017 / 08:28
LOS ANGELES - Na dodjeli glazbenih nagrada MTV Video Music Awards, održanoj u nedjelju u Los Angelesu, najvažnije nagrade osvojili su britanski kantautor Ed Sheeran u kategoriji umjetnika godine i američki reper Kendrick Lamar, čiji je hit "Humble" osvojio nagradu za video godine i najbolju hip-hop izvedbu.

Sheeranu su u natjecanju za umjetnika godine konkurirali Lamar, The Weeknd, Bruno Mars, Lorde i Ariana Grande.

Lamar, koji je imao čak osam nominacija a osvojio šest nagrada, s videom pjesme "Humble" pobijedio je ispred The Weeknda s pjesmom "Reminder," Brune Marsa s "24K Magic," Alessie Care sa "Scars to Your Beautiful" i DJ Khaleda s "Wild Thoughts".

U ostalim važnijim kategorijama trijumfirali su Khalid kao najbolji novi izvođač, Zayn Malik i Taylor Swift s "I Don't Wanna Live Forever" za najbolju glazbenu suradnju, Fifth Harmony feat. Gucci Mane s pjesmom "Down" za najbolju pop izvedbu, Zedd i Alessia Cara sa "Stay" za najbolju dance pjesmu, a za pjesmu ljeta proglašena je "XO Tour Llif3" od Lil Uzi Verta.

Voditeljica spektakla bila je Katy Perry, koja se na pozornicu spustila sa stropa u svemirskom odijelu u čast kipića nazvanih "Moon Person", koje primaju dobitnici nagrada.

No, show su ukrali odsutna Taylor Swift, koja je iskoristila MTV Video Music Awards za svjetsku premijeru glazbenog videa za svoj prvi solo singl u tri godine "Look What You Made Me Do" i dobitnica nagrade za životno djelo Pink, koja je za svoju šestogodišnju kćer Willow, koja je bila u publici, održala govor o ljepoti i prihvaćanju koji je mnogima izmamio suze.

Tagovi: MTV nagrade, Ed Sheeran, Kendrick Lamar, Ariana Grande
Matea Jelić osvojila zlatnu medalju
ZA POVIJEST
TOKIO - Hrvatska tekvondašica Matea Jelić (23) osvojila je naslov olimpijske pobjednice u kategoriji do 67 kilograma na Olimpijskim igrama u Tokiju, u finalu je uspješnija bila od Britanke Lauren Williams s 25:21.
Hrvatska ima drugu medalju, bronca za Tonija Kanaeta
USPJESI
TOKIO - Hrvatski reprezentativac u tekvondou Toni Kanaet (25) osvojio je brončanu medalju u kategoriji do 80 kilograma na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Novo zlato za Kosovo u džudu
DŽUDO
TOKIO - Nakon Distrie Krasniqi, zlatnu medalju za Kosovo na olimpijskim igrama u Tokiju osvojila je još jedna džudašica. Nora Gjakova slavila je u kategoriji do 57 kg.
Mektić i Pavić izborili plasman u četvrtfinale
TOKIO - Nikola Mektić i Mate Pavić opravdali su status najboljeg teniskog para svijeta i izborili mjesto u četvrtfinalu olimpijskog turnira pobijedivši u drugom kolu Talijane Lorenza Musettija i Lorenza Sonega sa 7-5, 6-7 (5), 10-7 nakon dva sata i četiri minute igre.
Ćorić napredovao, Čilić nazadovao
ATP LJESTVICA

ZAGREB - Hrvatski tenisač Borna Ćorić napredovao je za jedno mjesto na novoj ATP ljestvici i sada je 32. tenisač svijeta, dok je Marin Čilić pao za jednu stepenicu i trenutačno drži 37. mjesto.