Milan na vrhu, povratak Rebića

SERIE A
Objavljeno: 09.01.2022 / 18:09
VENECIJA - Nogometaši Milana slavili su sa 3-0 (1-0) na gostovanju u Veneciji u prvom nedjeljnom dvoboju 21. kola talijanske Serie A, na kojoj se nakon dvomjesečne stanke na travnjak vratio hrvatski napadač Ante Rebić.

Zlatan Ibrahimović je u 2. minuti zastresao mrežu Venezije za vodstvo Milana koje je u 48. minuti udvostručio Francuz Theo Hernandez, a kod oba pogotka je asistirao Rafael Leao. U 59. minuti je Hernandez realizirao kazneni udarac i svojim drugi pogotkom postavio konačnih 3-0.

Nakon dvomjesečne stanke zbog ozljede za Milan je ponovno zaigrao Ante Rebić koji je u 62. minuti zamijenio Leaa.

Milan je pobjedom privremeno zasjeo na vrh ljestvice Serie A sa 48 bodova, dva više od gradskog suparnika Intera, ali branitelji naslova imaju i dvije utakmice manje. Venezia je sa 17 bodova na 16. poziciji, dva mjesta i četiri boda iznad zone ispadanja.

Tagovi: Ante Rebić, AC Milan, Zlatan Ibrahimović, Venezia, Igor Tudor, Alvaro Morata, Jose Mourinho, Juventus, Gianluca Di Marzio, Brahim Diaz, Rafael Leao
Morata i Fuellkrug zabili za remi Španjolske i Njemačke
DERBI
DOHA - Derbi utakmica skupine E na svjetskom prvenstvu kojem je domaćin Katar završila je remijem, u dvoboju drugog kola Španjolska i Njemačka su odigrali 1-1 (0-0).
Dalić: Izbornik Kanade mi nije čestitao
IZBORNIK
DOHA - Reprezentacija Hrvatske upisala je prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu rezultatom 4:1 protiv Kanade u drugom kolu skupine F, čime je skočila na prvo mjesto.
Hrvatska ukrotila Kanadu
UVJERLJIVO
DOHA - Hrvatski nogometaši došli su do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu u Katru svladavši Kanadu s uvjerljivih 4-1 (2-1) u nedjeljnom dvoboju na stadionu Khalifa International u Dohi.
Maroko nokautirao Belgiju
SKUPINA F
DOHA - U dvoboju 2. kola F skupine Svjetskog prvenstva nogometaši Maroka su pobijedili Belgiju s 2-0 (0-0).