Maradona uskoro na novčanici

PEZOS
Objavljeno: 08.12.2020 / 09:34
BUENOS AIRES - Argentinski kongres uskoro će raspravljati o zahtjevu da se fotografija pokojne nogometne zvijezde Diega Maradone stavi na novčanicu od 1000 pezosa.

Na novčanici vrijednoj oko 12.27 dolara po tečaju u ponedjeljak, na jednoj bi se strani nalazilo lice Maradone, a na drugoj slika "Božje ruke", jednog od njegovih najpoznatijih golova protiv Engleske na SP 1986. godine, predložila je članica Doma senatora Kongresa Norma Durango.

"Ideja nije samo odati počast našem najvažnijem idolu već i razmišljati o ekonomskom pitanju", rekla je Durango.

"Smatramo da će turisti kad dođu ovdje poželjeti sa sobom povesti i Maradonu. Bio dobar ili loš, on je najpoznatiji Argentinac na svijetu".

Neki Argentinci su se nakostriješili pri pomisli da bi se "Božja ruka" nalazila na službenom vladinom dokumentu, jer bi se to moglo smatrati odobravanjem nezakonitosti, s obzirom da je Maradona postigao gol rukom.

Na trenutnoj banknoti od 1000 pezosa nalazi se nacionalna ptica, Rufous hornero.

Tagovi: Diego Maradona, Argentina, Buenos Aires, pezos
EURO: Dopuštenje za 40.000 gledatelja na Wembleyu
PUBLIKA
ZAGREB - Polufinalnu i finalnu utakmicu Europskog nogometnog prvenstva moći će gledati 40.000 navijača na stadionu Wembley u Londonu, objavile su u ponedjeljak britanske vlasti.
Dalić mijenja postavu za Češku
IZBORNIK
ROVINJ - Nakon pandemijske stanke Dalić kao da se uključio u drugi mod. Vrti formacije i igrače da je teško i popratiti ako niste najpedantniji kroničar.
Clippersi protiv Jazza izjednačili na 2-2, strašno zakucavanje Leonarda (VIDEO)
LOS ANGELES - Košarkaši Los Angeles Clippersa pobijedili su Utah Jazz 118:104 u susretu igranom u Staples Centeru te nakon dva startna poraza izjednačili polufinalnu seriju doigravanja Zapada NBA lige na 2:2.
Španjolska i Švedska odigrali bez pogodaka
BEZ GOLOVA
SEVILLA - U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva reprezentacije Španjolske i Švedske su u Sevilli odigrale bez pogodaka.
Slovačka iznenadila Poljsku, a Lewandowski nevidljiv
IZNENAĐENJE
SANKT PETERBURG - U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva Slovačka je u ponedjeljak u Sankt Peterburgu pobijedila Poljsku sa 2-1 (1-0). Slovaci su poveli u 18. minuti autogolom golmana Wojciecha Szczesnyja. Poljska je izjednačila u 46. minuti pogotkom Karola Linettyja, a u 69. minuti Milan Škriniar zabio je za konačnih 2-1.