Manchester City osvojio FA kup i duplu krunu

SEZONA IZ SNOVA
Objavljeno: 03.06.2023 / 18:06
Autor: SEEbiz / klix.ba
LONDON - Nogometaši Manchester Cityja osvojili su duplu krunu nakon što su u finalu FA Cupa na Wembleyju protiv Manchester Uniteda slavili 2:1 i tako došli do sedmog trofeja u historiji ovog takmičenja.

Građani su poveli golom kapetana Ilkaya Gundogana već u 13. sekundi i fenomenalno su otvorili susret.

Samo što je počeo susret Ederson je degažirao loptu na polovinu Uniteda, De Bruyne je spustio za Gundogana koji je izvanredno šutirao iz prve sa 20-ak metara i matirao je De Geu za 1:0.

Bio je to ujedno i najbrži gol u povijesti finala najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu.

Ipak, United je praktično bez prave igre uspio da poravna na 1:1. U 33. minuti lopta je u ruku pogodila Grealisha, a sudija Taylor je pokazao na penal koji je sigurno realizovao Bruno Fernandes.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, tačnije u 51. minuti, City je ponovo poveo. Gundogan je slično kao i kod prvog gola loptu dočekao na volej i postigao je novi sjajan pogodak za 2:1.

Do kraja smo gledali otvorenu utakmicu s dosta šansi na obje strane, a iako je City bio bolji, Crveni đavoli su zamalo poravnali u 92. minuti kada je McTominay pogodio prečku.

Tagovi: Manchester City, Erling Haaland, ilkay Gundogan
Penava o pregovorima s Mostom: Nema zle krvi
PREGOVORI
ZAGREB - Komentirajući pregovore sa SDP-om, predsjednik Domovinskog pokreta Ivan Penava kazao je kako su bili konstruktivni.
Rangnick u fokusu kao potencijalni trener Bayerna
MUNCHEN - Izbornik Austrije Ralf Rangnick glavni je kandidat da preuzme vodstvo Bayern Münchena od ljeta nadalje umjesto Thomasa Tuchela, prema njemačkim medijskim izvješćima u utorak.
Hajduk pronašao novog predsjednika Uprave?
KADROVI
SPLIT - Petnaestak dana nakon odlaska Lukše Jakobušića iz Hajduka, navodno je poznat i njegov nasljednik.
Još jedan velikan u utrci za Danija Olma
LEIPZIG - Njemački mediji već se danima bave nagađanjima gdje će Dani Olmo nastaviti karijeru. Red Bull Leipzig njegovom će prodajom zaraditi 60 milijuna eura, a od tog transfera Dinamo će dobiti nešto više od šest milijuna eura.
Odlična vijest za Dalića i ostale izbornike
EURO
ZAGREB - Europska nogometna unija (UEFA) dopustit će izbornicima da u reprezentacije za Europsko prvenstvo u Njemačkoj pozovu 26 umjesto dosadašnja 23 igrača, objavili su britanski mediji.