Manchester City izbacio PSG i ušao u svoje prvo finale Lige prvaka

Objavljeno: 04.05.2021 / 22:59
MANCHESTER - Nogometaši Manchester Cityja prvi su finalisti ovosezonske Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu polufinala svladali PSG rezultatom 2:0 i s ukupnih 4:1 plasirali su se u svoje prvo finale najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja u Europi.

PSG je bolje otvorio meč na Etihadu i izveo je nekoliko opasnih napada, ali Manchester City je poveo iz prve prave akcije u 10. minuti.

Ederson je sjajno ispucao loptu do Zinčenka koji je pronašao De Bruynea, a udarac Belgijanca je blokiran. Ipak, lopta se sretno odbila do Mahreza koji je s desetak metarav iskosa pospremio u mrežu za 1:0.

Parižani se nisu predavili ni nakon toga, pa su u 17. minuti nakon kornera i udarca glavom Marquinhosa pogodili prečku, da bi samo dvije minute kasnije nakon greške Edersona i obrane Građana, Di Maria s 20-ak metara šutirao gotovo na prazan gol, ali njegov pokušaj bio je neprecizan i lopta je otišla pored gola.

Potom je tempo igre opao, a Manchester City je uspio da umrtvi igru i napade gostiju, te su mirno priveli kraju prvo poluvrijeme u kojem su imali prednost 1:0.

U nastavku, PSG je mogao do izjednačenja u 55. minuti kada je Neymar u solo prodoru nanizao nekoliko igrača, ali je oklijevao s udarcem u vrlo dobroj situaciji i izblokiran je u posljednji tren.

Sve dileme oko pobjednika i plasmana u finale riješene su u 63. minuti. Nakon brze kontre i ubačaja Fodena s lijeve strane, na pravom mjestu našao se Mahrez i svojim drugim golom povisio je 2:0.

U 69. minuti nervozni Di Maria je namjerno nagazio Fernandinha nakon čega mu je sudac Kuipers pokazao direktan crveni karton i PSG je susret  okončao s deset igrača.

Do kraja su Građani propustili još nekoliko dobrih prilika, a najbolju je imao sjajni Foden kada je udarcem s distance pogodio stativu u 77. minuti i do kraja je ostalo 2:0.

Manchester City se tako prvi put u svojoj historiji plasirao u finale Lige prvaka gdje će igrati protiv boljeg iz duela Chelsea - Real Madrid. U prvom susretu u Madridu bilo je 1:1, a revanš je na programu sutra.

Također, vrijedi istaći da će prvi put nakon deset godina u finalu ponovo biti i Pep Guardiola, koji je posljednje finale igrao 2011. godine s Barcelonom.

Tagovi: Manchester City, Paris SG, Riyad Mahrez
Kovačić se oporavio, konkurirat će za finale FA kupa
OPORAVAK
LONDON - Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić oporavio se od ozljede stražnje lože i konkurirat će se subotnje finale FA kupa između njegovog Chelsea i Leicester Cityja.
Objavljena službena himna EURO 2020. (VIDEO)
SPORT
LONDON - Nešto manje od mjesec dana prije početka Europskog nogometnog prvenstva, UEFA je objavila službenu himnu za UEFA EURO 2020. pod nazivom "We Are The People".
Alex Rodriguez postaje suvlasnik Minnesota Timberwolvesa
SPORT I BIZNIS
MINNESOTA - Jedan od najboljih bejzbolaša u proteklih 20 godina Alex Rodriguez i poduzetnik Marc Lore (49) postigli su dogovor o kupnji NBA momčadi Minnesota Timberwolves, te će njenom dosadašnjem vlasniku Glenu Tayloru platiti 1,5 milijardu dolara.
Gvardiol ipak nije teže ozlijeđen
DOBRE VIJESTI
ZAGREB - Četvrtak je donio bolje vijesti za Joška Gvardiola, iako mladi branič nije išao na neke dodatne preglede, a možda na njih neće ni morati, radi se o distorziji zgloba i ne bi ga trebala čekati dulja stanka.
Barcelona dovodi tri zvučna pojačanja

BARCELONA - Iako španjolsko prvenstvo još nije završeno čelni ljudi Barcelone na veliko rade na pojačanjima za novu sezonu.