Mainz - RB Leipzig 0-5, hat-trick Wernera

BUNDESLIGA
Objavljeno: 24.05.2020 / 19:13
MAINZ - U susretu 27. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig je na gostovanju pobijedio Mainz sa 5-0 vrativši se na treće mjesto ljestvice.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Timo Werner, koji je golove zabio u 11., 48. i 75. minuti. S nova tri gola, Werner je stigao do brojke od 24 pogotka ove sezone u Bundesligi, a više od njega zabio je samo napadač Bayerna Poljak Robert Lewandowski koji je vodeći strijelac lige sa 27 golova.

Odličnu predstavu upisao je i Yussuf Poulsen koji je postigao pogodak u 23. minuti i dodao dvije asistencije. Među strijelce se upisao i Marcel Sabitzer u 36. minuti.

Od prve minute za goste je zaigrao i bivši igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo pruživši odličnu predstavu.

RB Leipzig se ovom pobjedom vratio na treće mjesto ljestvice sa 54 boda, tri manje od drugoplasirane Borussije Dortmund, dok vodeći Bayern ima 61 bod.

I u prvom nedjeljnom susretu slavili su gosti. Augsburg je sa 3-0 u Gelsenkirchenu porazio Schalke.

Trijumfom u Auf Schalke Areni gosti su prekinuli niz od šest utakmica bez pobjede u njemačkom prvenstvu, dok je nastavljena agonija domaće momčadi, koja već devetu utakmicu u Bundesligi ne zna za pobjedu.

Augsburg je poveo već u 6. minuti sjajnim pogotkom Lowena iz slobodnog udarca s više od 25 metara. U završnici utakmice napadači Augsburga iskoristili su pogreške u obrani domaće momčadi. Prvo je u 76. minuti 23-godišnji Noah-Joel Sarenren-Bazee postigao svoj prvi bundesligaški pogodak za 2-0, da bi u prvoj minuti sučevog dodatka Venezuelanac Sergio Cordova postavio konačnih 3-0.

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu na središnjem braniču u pobjedničkoj momčadi.

Augsburg je sa 30 bodova skočio na 13. mjesto, dok je Schalke sa 37 bodova ostao na 8. poziciji.

Vodeći Bayern ima 61 bod, četiri više od drugoplasirane Borussije Dortmund. RB Leipzig je treći sa 54 boda, a zatim slijede Bayer Leverkusen sa 53 i Borussia Moenchengladbach sa 52 boda.

U nedjelju je na rasporedu još jedna utakmica, u 18.00 sastaju se Koeln - Fortuna.

Njemačka - 27. kolo
Schalke - Augsburg 0-3 (Lowen 6, Sarenren-Bazee 76, Cordova 90+1)
Mainz - RB Leipzig 0-5 (Werner 11, 48, 75, Poulsen 23, Sabitzer 36)
Koeln - Fortuna (18.00)

Odigrano prije:
Borussia M. - Bayer L. 1-3 (Thuram 52 / Havertz 7, 58-11m, Bender 81)
Freiburg - Werder 0-1 (Bittencourt 19)
Paderborn - Hoffenheim 1-1 (Srbeny 9 / Skov 4)
Wolfsburg - Borussia D. 0-2 (Guerreiro 32, Hakimi 78)
Bayern - Eintracht 5-2 (Goretzka 17, Mueller 41, Lewandowski 46, Davies 61, Hinteregger 74-ag / Hinteregger 52, 55)
Hertha - Union Berlin 4-0 (Ibišević 51, Lukebakio 52, Cunha 61, Boyata 77)

18. Paderborn 27 4 6 17 31-55 18

Tagovi: Mainz, RB Leipzig, Timo Wrner, Dani Olmo, Yussuf Polusen, Noah-Joel Sarenren-Bazee, Schalke 04
Kukoč toplo dočekan u beogradskoj Areni
DOBRODOŠLICA
BEOGRAD - Košarkaši Partizana sastaju se sa Olimpijakosom u meču 32. kola Evrolige, a uz teren je i hrvatska NBA legenda.
Ostaje li Livaković u Fenerbahčeu?
POST FESTUM

ISTANBUL - Puno se priča o odlasku hrvatskog golmana Dominika Livakovića iz Fenerbahčea nakon navijačkih nereda u utakmici protiv Trabzonspora.

Hrvatska i dalje deseta na FIFA ljestvici
RANGIRANJA
ZAGREB - Budući da je ožujak većini najjačih svjetskih reprezentacija poslužio za odigravanje prijateljskih utakmica, koje ne donose puno bodova, velikih promjena na FIFA ljestvici nakon odrađenog reprezentativnog termina nije bilo.
Armenulić: Dobro je da je Đoković otpustio Ivaniševića
RIJEČ AUTORITETA
BEOGRAD - Bivši izbornik Davis kup reprezentacije Jugoslavije Radmilo Armenulić prokomentirao je prekid suradnje Novaka Đokovića i Gorana Ivaniševića.