Lyon ponovo na vrhu Le Championnata

FRANCUSKA
Objavljeno: 06.02.2021 / 22:07
LYON - Nogometaši Lyona ponovo su preuzeli vrh ljestvice francuskog prvenstva nakon što su u susretu 24. kola pobijedili Strasbourg sa 3-0.

"Lavovima" je put do pobjede olakšala glupost gostujućeg veznjaka Adriena Thomassona koji je već u 14. minuti zaradio crveni karton. Thomasson je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Thiagom Mendesom, a nekoliko sekundi kasnije i drugi zbog prigovora sucu Amauryju Delerueu.

Lyon je ostatak utakmice odradio rutinski i golovima Memphisa Depaya (20, 68) i Karla Toka Ekambija (30) stigao do nove pobjede.

U ranije odigrnom susretu Lorient je golom Abergela u 53. minuti pobijedio Reims sa 1-0. Večeras se još sastaju Lens i Rennes.

S nova tri boda Lyon se probio na vrh ljestvice Le Championnata i sada vodi sa 52 boda. Lille je drugi s bodom manje i utakmicom manje, dok je PSG na trećem mjestu ima 48 bodova i susret manje.

REZULTATI:
Lorient - Reims 1-0 (Abergel 53)
Lyon - Strasbourg 3-0 (Depay 20, 68, Ekambi 30)

PARTNERSTVO
SARAJEVO - FK Željezničar objavljuje javni poziv za uspostavljanje strateškog partnerstva s potencijalnim investitorima.
Hajduk oborio negativni rekord
KATASTROFA
SPLIT - Hajduk je protiv Osijeka prošlog vikenda upisao peti uzastopni poraz (1:2) u svim službenim natjecanjima što je niz kakav ne pamti od proljeća 1980. godine.
Amerikanci za Pariz izabrali supermoćnu košarkašku selekciju
NEW YORK - Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država na Olimpijske igre dolazi s najvećim zvijezdama. Poznato je 11 imena koja će imati za cilj donijeti novo zlato.
Ante Budimir slomio tri rebra
OZLJEDA
PAMPLONA - Ante Budimir (32) je u najboljoj sezoni karijere doživio partiju iz noćne more, i to u najgorem trenutku. Napadač Osasune i drugi najbolji strijelac La Lige sa 16 golova je u sudačkoj nadoknadi utakmice 31. kola protiv Valencije, pri vodstvu suparnika 1:0, izborio penal.
Hrgović će uskoro imati meč karijere
BOKS
ZAGREB - Najbolji hrvatski boksač Filip Hrgović će 1. lipnja u Rijadu na Matchroom vs. Queensberry: 5v5 priredbi odraditi dosad najveću borbu u karijeri. Protivnik će mu biti britanski boksač Daniel Dubois.