Liverpoolu prvi trofej sezone

USPJESI
Objavljeno: 30.07.2022 / 21:41
LEICESTER - Nogometaši Liverpoola osvojili su prvi pokal sezone svladavši na King Power stadionu u Leicesteru Manchester City s 3-1 u jubilarnom, 100. izdanju Community Shielda, kršaja između prvaka lige i pobjednika FA kupa. .

Trent Alexander-Arnold doveo je u 21. minuti Redse u vodstvo sjajnim udarcem s 20-tak metara, a momčad Juergena Kloppa je otišla s prednost unatoč dvije sjajne prilike Cityjeva novog norveškog pojačanja Erlinga Haalanda.

City je izjednačio u 70. minuti kada je udarac Phila Fodena odbio vratar Adrian, a argentinska zamjena Julian Alvarez bio je prvi na lopti i postigao svoj prvi pogodak za klub.

Sudac Craig Pawson dosudio je u 83. minuti penal za Liverpool nakon igranja rukom braniča Cityja Rubena Diasa, a Mohamed Salah je sigurno izveo jedanaesterac. Konačnih 3-1 postigao je pojačanje Redsa Darwin Nunez, zabivši glavom u sudačkoj nadoknadi.

Sljedeći vikend počinje nova sezona Premier lige. Liverpool će novu sezonu započeti gostovanjem kod Fulhama, dok će City obranu naslova početi protiv West Hama također u gostima.

Tagovi: Liverpool, Manchester City, Trent Alexander-Arnold, Mohamed Salah
Emreli suspendiran zbog dugovanja prema bivšem klubu
SUSPENZIJA

ZAGREB - FIFA je suspendirala Dinamovog prvotimca Mahira Emrelija zbog dugovanja koje 25-godišnji Azerbajdžanac ima prema svom bivšem klubu, varšavskoj Legiji.

Sampaoli novi trener Seville
SEVILLA - Argentinac Jorge Sampaoli imenovan je u četvrtak trenerom Seville FC umjesto Julena Lopeteguija, otpuštenog u srijedu, objavio je španjolski klub, koji se nalazi u velikim poteškoćama na početku sezone.
LeBron James želi vlastiti NBA klub u Las Vegasu
AMBICIJE
LAS VEGAS - Legendarni američki košarkaš LeBron James (37) otkrio je svoje planove nakon umirovljenja - želi vlastitu NBA momčad i to u Las Vegasu.
Rakitić: Velika krivica je na igračima Seville
PORUKE
SEVILLA - Španjolski nogometni klub Sevilla smijenio je trenera Julena Lopeteguija zbog loših rezultata no kapetan momčadi Ivan Rakitić poručio je da je velika krivica na igračima.