Liverpool slavio u Cardiffu i ostao u trci za naslov prvaka

PREMIERSHIP
Objavljeno: 21.04.2019 / 19:06
Autor: SEEbiz / Klix.ba
LIVERPOOL - Nogometaši Liverpoola slavili su u 35. kolu engleskog Premiershipa i ponovo se vratili na provo mjesto, dok je Arsenal napravio veliki korak unazad kada je u pitanju borba za mjesto koje vodi u Ligu prvaka naredne sezone.

Liverpool je gostovao u Cardiffu i ostvario je pobjedu rezultatom 2:0. Redsi su dugo lomili otpor domaće ekipe, a u 57. minuti golman Neil Etheridge je morao po loptu u svoju mrežu.

Uvježbanu akciju iz kornera kojeg je izveo Trent Alexander-Arnold završio je preciznim udarcem Georginio Wijnaldum za 1:0. Konačnih 2:0 postavio je James Milner iz penala u 81. minuti susreta.

Liverpool sada drugoplasiranom Manchester Cityju bježi dva boda uz utakmicu više.

Arsenal je dočekao Crystal Palace, a gosti su slavili rezultatom 3:2. Christian Benteke je doveo goste u vodstvo u 17. minuti, a potom je Mesut Özil u 47. minuti izjednačio na 1:1.

Wilfried Zaha je u 61. minuti pogodio za vodstvo Crystal Palacea 2:1, a na 3:1 povisio je James McArthur u 69. minuti susreta.

Sve što su Topnici uspjeli uraditi do kraja je smanjiti na 3:2 u 77. minuti kada je pogodio Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal je ovim porazom ostao na četvrtom mjestu, no propustio je priliku odvojiti se od prvih pratilaca Chelseaja i Manchester Uniteda.

Tagovi: Liverpool, Cardiff, Georginio Wijnaldum, James Milner
Newcastle nudi 30 milijuna eura za Duvana Zapatu
LONDON - Nakon što su prošlog tjedna doveli napadača Burnleyja Chrisa Wooda, vodstvo Newcastlea sada želi u svojim redovima još jednog napadača, a riječ je o Kolumbijcu Duvanu Zapati (30) iz Atalante, objavili su britanski mediji.
Loša večer Bogdanovića, Dončić ostvario triple-double
NEW YORK - Prošle noći u NBA ligi je odigrano 12 utakmica, a prve zvijezde večeri su bili Luka Dončić i LeBron James.
Hrvatska otvara drugi krug protiv Crne Gore
ŽDRIJEB
BUDIMPEŠTA - Premda još nisu poznati svi suparnici hrvatske rukometne reprezentacije u drugom krugu Europskog prvenstva, poznato je protiv koga će odabranici izbornika Hrvoja Horvata igrati u 1. kolu, bit će to Crna Gora.
FIFA kaznila Marseille zabranom transfera
KAZNA
ZURICH - Međunarodna nogometna federacija izrekla je francuskom prvoligašu Marseilleu jednogodišnju zabranu transfera zbog nepravilnosti oko transfera Senegalca Papea Gueyea.
Francuska pobijedila Srbiju, Hrvatska u drugom krugu
OČEKIVANO
SZEGED - Francuska je pobijedila Srbiju 29:25 i s maksimalne tri pobjede izborila drugi krug Europskog prvenstva, a time je pomogla i Hrvatskoj da izbori ovu fazu natjecanja.