Lewandowski sportaš godine u izboru europskih agencija  .
IZBOR
Objavljeno: 26.12.2020 / 09:24
BERLIN - Poljski nogometaš Robert Lewandowski europski je sportaš godine u izboru europskih novinskih agencija, među kojima je bila i HINA .

Napadač minhenskoga Bayerna Lewandowski dobio je 180 bodova, četiri više od britanskoga vozača Lewisa Hamiltona, dok je trećeplasirani švedski atletičar Armand Duplantis.

Novak Đoković i Rafael Nadal su četvrti i peti, potom slijede dva slovenska biciklista Primož Roglič i Tadej Pogačar, grčki košarkaš Giannis Antetokounmpo, poljska tenisačica Iga Swiatek i norveška skijašica Therese Johaug.

Izbor tradicionalno od 1958. godine organizira poljska novinska agencija PAP, a sudjelovalo je 26 europskih agencija.

10. Therese Johaug (Norveška/skijaško trčanje) 28

Tagovi: Robert Lewandowski, Lewis Hamilton, Primož Roglič, Tadej Pogačar, Armand Duplantis
Španjolska i Švedska odigrali bez pogodaka
BEZ GOLOVA
SEVILLA - U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva reprezentacije Španjolske i Švedske su u Sevilli odigrale bez pogodaka.
Slovačka iznenadila Poljsku, a Lewandowski nevidljiv
IZNENAĐENJE
SANKT PETERBURG - U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva Slovačka je u ponedjeljak u Sankt Peterburgu pobijedila Poljsku sa 2-1 (1-0). Slovaci su poveli u 18. minuti autogolom golmana Wojciecha Szczesnyja. Poljska je izjednačila u 46. minuti pogotkom Karola Linettyja, a u 69. minuti Milan Škriniar zabio je za konačnih 2-1.
ATP Halle: Federer se vratio pobjedom
HALLE - Švicarski tenisač Roger Federer, koji je prije tjedan dana bez borbe predao Talijanu Berretiniju susret osmine finale Roland Garrosa, vratio se na teren, te je u ponedjeljak u 1. kolu turnira na travi u njemačkom Halleu svladao 27-godišnjeg Bjelorusa Ilju Ivašku (ATP-90) sa 7-6 (4), 7-5 u meču koji je trajao sat i 36 minuta.
Češka pobijedila Škotsku, sjajna utakmica Schicka
POBJEDA
GLASGOW - Češka reprezentacija pobijedila je Škotsku 2:0 u utakmici prvog kruga skupine D na Europskom prvenstvu, pa s dobrom atmosferom i pobjedničkim zanosom u svojim redovima dočekuje utakmicu protiv Hrvatske koja je na rasporedu u petak s početkom u 18 sati.