Leipzig nokautirao PSG, sramota Manchestera u Turskoj

Objavljeno: 04.11.2020 / 23:09
ZAGREB - Susretima u grupama E, F, G i H kompletirano je treće kolo Lige prvaka. Favoriti su većinom opravdali očekivanja i zabilježili su sigurne pobjede.

Barcelona je u grupi G dočekala desetkovani Dinamo Kijev i slavila je rezultatom 2:1. Lionel Messi u 5. i Gerard Pique u 65. minuti su pogodili za 2:0, a konačnih 2:1 je postavio Maksim Cigankov u 75. minuti susreta. Miralem Pjanić je počeo susret u redovima Barce i napustio je igru u 60. minuti.

Juventus je u ovoj grupi rezultatom 4:1 u gostima savladao Ferencvaroš zahvaljujući po dva pogotka Alvara Morate i Paula Dybale, dok je počasni pogodak za domaću ekipu postigao Franck Boli u 90. minuti. Adnan Kovačević je odgledao susret sa klupe za rezervne igrače domaće ekipe.

U grupi E Chelsea je savladao Rennes sa 3:0 pogocima dvostrukog strijelca Time Wernera i Tammyja Abrahama, a Sevilla nakon preokreta Krasnodar rezultatom 3:2.

Borussia Dortmund je upisala rutinsku pobjedu u gostima kod Club Bruggea sa 3:0, dok je u zanimljivom duelu Leipzig savladao oslabljeni PSG sa 2:1 nakon preokreta. PSG je poveo golom Angela Di Marije u 6. minuti, a Argentinac je u 16. minuti promašio penal.

Leipzig se vratio preko Nkunkua u 42. minuti, a potpuni preokret domaćinima donio je Emil Forsberg iz penala u 57. minuti. PSG je susret završio s desetoricom nakon što je u 69. minuti Gueye dobio drugi žuti karton.

Ranije danas Bašakšehir je savladao Manchester United (2:1), dok su Zenit i Lazio remizirali rezultatom 1:1

Poraz u Turskoj i komični golovi koje je United primio samo su potaknuli sve glasnije špekulacije da bi Ole Gunnar Solskjaer trebao otići iz kluba.

United od 1972. ovako loše nije ušao u sezonu, u Premiershipu je tek 15., a nakon debakla u Istanbulu norveški trener odbio je komentirati nagađanja o svojoj budućnosti na Old Traffordu.

"Odbijam komentirati takva pitanja. Sezona je tek na početku i ima se još puno igrati, a svatko ima pravo na svoje mišljenje. Moram ostati jak. Zaposlenik sam Uniteda i moj je posao da sa svojim pomoćnicima napravim najbolje što mogu za dobrobit kluba'', kazao je Norvežanin.

Tagovi: RB Leipzig, Paris SG; Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, Emil Forsberg, Lionel Messi, Miralem Pjanić
Bilić: Najveći problem Hajduka je opterećenost Dinamom
PORUKE
ZAGREB - Slaven Bilić je u intervjuu za Sportske novosti govorio o svom novom poslu u Watfordu, ali i o Dinamu i Hajduku.
Club Brugge je istinska senzacija Lige prvaka
BRUGGE - Club Brugge je bez dvojbe najveća senzacija prva tri kola Lige prvaka.
Čačić: Nismo favoriti, ali tražit ćemo svoje prilike
PORUKE
ZAGREB - U niti jednoj utakmici u skupini nismo favoriti, ali ćemo tražiti svoje prilike, tako će biti i sutra, naglasio je Dinamov trener Ante Čačić uoči sutrašnjeg ogleda 3. kola E skupine Lige prvaka protiv RB Salzburga.
UEFA pokrenula disciplinski postupak protiv HNS-a
POTEZI
ŽENEVA - Europska nogometna organizacija (UEFA) otvorila je disciplinski postupak protiv Hrvatskog nogometnog saveza zbog ponašanja dijela navijača na utakmici Lige nacija u Beču protiv Austrije.
Jovićević: Modrić je čudo