Košarkaši Baskonije osvojili naslov prvaka

PRVACI
Objavljeno: 30.06.2020 / 23:20
VALENCIA - Četvrti put u svojoj povijesti košarkaši Baskonije osvojili su naslov španjolskog prvaka nakon što su u finalnom susretu završnog turnira u Valenciji pobijedili Barcelonu sa 69-67.

Na turniru u Valenciji nastupilo je 12 ekipa, a Baskonija je u finalu slavila protiv Barcelone sa 69-67.

Junak finala bio je argentinski organizator igre Luca Vildoza, koji je zabio 17 koševa, pri čemu i odlučujući tri sekunde prije kraja susreta. Barcelona je imala zadnji napad, ali je Cory Higgins promašio šut za tri poena.

Ekipa Svetislava Pešića je imala prednost tijekom prvog poluvremena, ali su izabranici Duška Ivanovića u nastavku susreta uspjeli nadmudriti Katalonce.

Nove prvake predvodili su Vildoza sa 17 koševa, Tornike Šengelija sa 14 koševa, te Ilimane Diop sa 10 koševa. Kod Barcelone najefikasniji su bili Thomas Huertel sa 21 košem i Higgins sa 14 koševa, dok je naš Ante Tomić ubacio dva poena, uz šest skokova za 17 minuta.

Baskijci su ukupno četvrti put osvojili španjolsku krunu, a prvi put nakon 2010.

Tagovi: Baskonia, Barcelona, Luca Vildoza, Cory Higgins
Copa Libertadores nastavlja se u rujnu
NAJAVE
BUENOS AIRES - Natjecanje najboljih južnoameričkih nogometnih klubova Copa Libertadores nastavit će se 15. rujna, objavila je Južnoamerička nogometna konfederacija CONMEBOL.
NHL: Dogovoren nastavak sezone od 1. kolovoza, igrači se vraćaju na ZOI
HOKEJ
NEW YORK - Natjecanje u američko-kanadskoj profesionalnoj ligi u hokeju na ledu (NHL) nastavit će se 1. kolovoza doigravanjem u kojem će sudjelovati 24 momčadi, a gradovi domaćini bit će Toronto i Edmonton.
Preminuo Jack Charlton
IN MEMORIAM

LONDON - Nekadašni engleski nogometni reprezentativac Jack Charlton, osvajač naslova svjetskog prvaka 1966. godine, preminuo je u dobi od 85 godina.

Šest igrača Crvene zvezde pozitivno na koronavirus
KORONAVIRUS
BEOGRAD - Srpski nogometni prvak Crvena zvezda objavio je kako je šest nogometaša toga kluba pozitivno na koronavirus te će stoga propustiti prvu fazu priprema za novu sezonu.
Ibrahimović: Europska liga nije za mene, ja igram da bih osvajao trofeje