Košarkaši Baskonije osvojili naslov prvaka

PRVACI
Objavljeno: 30.06.2020 / 23:20
VALENCIA - Četvrti put u svojoj povijesti košarkaši Baskonije osvojili su naslov španjolskog prvaka nakon što su u finalnom susretu završnog turnira u Valenciji pobijedili Barcelonu sa 69-67.

Na turniru u Valenciji nastupilo je 12 ekipa, a Baskonija je u finalu slavila protiv Barcelone sa 69-67.

Junak finala bio je argentinski organizator igre Luca Vildoza, koji je zabio 17 koševa, pri čemu i odlučujući tri sekunde prije kraja susreta. Barcelona je imala zadnji napad, ali je Cory Higgins promašio šut za tri poena.

Ekipa Svetislava Pešića je imala prednost tijekom prvog poluvremena, ali su izabranici Duška Ivanovića u nastavku susreta uspjeli nadmudriti Katalonce.

Nove prvake predvodili su Vildoza sa 17 koševa, Tornike Šengelija sa 14 koševa, te Ilimane Diop sa 10 koševa. Kod Barcelone najefikasniji su bili Thomas Huertel sa 21 košem i Higgins sa 14 koševa, dok je naš Ante Tomić ubacio dva poena, uz šest skokova za 17 minuta.

Baskijci su ukupno četvrti put osvojili španjolsku krunu, a prvi put nakon 2010.

Tagovi: Baskonia, Barcelona, Luca Vildoza, Cory Higgins
Nagelsmann ostaje izbornik Njemačke do Svjetskog prvenstva 2026.
IZBORNICI
BERLIN - Njemački nogometni izbornik Julian Nagelsmann obnovio je ugovor na dvije godine do Svjetskog prvenstva 2026. u "odluci srca", objavio je u petak nacionalni savez DFB.
Sergej Barbarez novi izbornik nogometne reprezentacije BiH
SARAJEVO - Sergej Barbarez novi je izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, a na tu ga je poziciju u petak imenovao Izvršni odbor Nogometnog saveza BiH sa zadaćom da u naredne četiri godine konsolidira stanje i pokuša prekinuti niz stalnih poraza u kvalifikacijama za međunarodna natjecanja.
Kawhi Leonard i dalje upitan za start doigravanja
LOS ANGELES - Los Angeles Clippers službeno su objavili kako i dalje nije poznato hoće li najbolji igrač ovog NBA sastava Kawhi Leonard biti spreman za start doigravanja.
Mundo Deportivo: Zidane je novi trener Bayerna
MADRID - Nakon što je napravio fenomenalan posao s Realom u kratkom razdoblju kao trener, Zinedine Zidane okreće novi list i trebao bi postati novi trener Bayerna, tvrdi španjolski Mundo Deportivo.
Italija ima sigurnih pet klubova u Ligi prvaka
KOEFICIJENTI
ZAGREB - Nakon odigranih uzvratnih četvrtfinalnih utakmica nogometne Europske lige i Konferencijske lige postalo je i definitivno poznato da će iduće sezone u Ligi prvaka talijanski nogomet imati pet svojih predstavnika.