Košarkaši Albe prvaci Njemačke nakon dugih dvanaest godina

Objavljeno: 28.06.2020 / 18:37
BERLIN - Nakon 12 godina čekanja košarkaši Albe iz Berlina osvojili su naslov prvaka Njemačke pošto su u finalu završnog turnira u Muenchenu dva puta svladali Ludwigsburg. U petak su slavili sa 88-65, a u nedjelju su bili bolji sa 75-74.

Albi je to deveti naslov prvaka Njemačke, a prvi nakon sezoze 2007–08. U prethodne dvije sezone u finalu doigravanja izgubili su od minhenskog Bayerna, kojeg je u četrtvrtfinalu eliminirao Ludwigsburg.

Na završnom turniru u Muenchenu sudjelovalo je deset najbolje plasiranih ekipa prije prekida prvenstva u ožujku zbog epidemije koronavirusa.

Tagovi: Alba Berlin, Ludwigsburg
Griezmann mjesec dana izvan travnjaka
OZLJEDA

BARCELONA - Francuski nogometni reprezentativac i napadač Barcelone Antoine Griezmann pretrpio je ozljedu kvadricepsa desne noge u dvoboju 36. kola španjolske lige protiv Valladolida.

Marcelo Brozović uhvaćen u vožnji pod utjecajem alkohola
PROBLEMI
MILANO - Hrvatski nogometni reprezentativac i veznjak milanskog Intera Marcelo Brozović uhvaćen je u vožnji pod utjecajem alkohola i oduzeta mu je vozačka dozvola, objavio je u nedjelju talijanski dnevnik Corriere della Sera.
LeBron James neće nositi slogan umjesto imena na dresu
ODLUKE
LOS ANGELES - LeBron James je odlučio da neće iskoristiti pravo da u nastavku NBA sezone u Orlandu umjesto svog imena na dresu nosi poruku za socijalnu ravnopravnost i pravednost.
Dolazak Keka u Dinamo još uvijek nije dogovoren
PREGOVORI
ZAGREB - Mamić, Mišković, Mijatović i Čeferin dogovaraju kako da po slovenski nogomet što bezbolnije riješe Kekovu želju za prelaskom u Dinamo.
Vidal zadržao Barcelonu u borbi za titulu
PRIMERA
BARCELONA - Arturo Vidal je u 36. kolu La Lige pobijedila Valladolid 1:0 u gostima i tako ostala u utrci za naslov prvaka.