Još jedno zlato za braću Sinković

EP U VESLANJU
Objavljeno: 14.08.2022 / 17:47
MUENCHEN - Braća Valent i Martin Sinković osvojili su u nedjelju zlatnu medalju u dvojcu na pariće na Europskom veslačkom prvenstvu koje se održava u Muenchenu.

Sinkovići su do svoje 19. medalje s velikih natjecanja stigli s vremenom 6:35.93, drugi su Španjolci Aleix Garcia Pujolar i Rodrigo Conde Romen (6:38.46), dok su treći Latvijci Armandas Kelmelis i Dovydas Nemeravicius (6:42,11).

Iako su u prvom dijelu utrke u vodstvu bili Španjolci, a braća Sinković malo zaostajali, situacija se okrenula u drugom dijelu kada je hrvatska posada preuzela kontrolu i polako povećavala prednost do samog kraja.

Jučer su u finalu dvojca bez kormilara sestre Ivana i Josipa Jurković zauzele peto mjesto.

Tagovi: braća Sinković, Valent Sinković, Martin Sinković
Amerikanac kupuje Everton, vlasnik Chelsea želi i Portimonense
NOGOMET I BIZNIS
LONDON - Amerikanac Maciek Kaminski, investitor sa sjedištem u Minnesoti, korak je do kupovine engleskog premierligaša Evertona za 400 milijuna funta, prenose engleski mediji.
Lukaku upitan za derbi protiv Rome
PROBLEMI
MILANO - Belgijski reprezentativac i napadač Intera Romelu Lukaku gotovo sigurno propustit će subotnji derbi protiv Rome, prenose talijanski mediji.
Brnjac: Uvodi se jedinstvena nacionalna stipendija vrhunskim sportašima
STIPENDIJE
ZAGREB - Prijedlogom zakona o sportu koji je Vlada sa sjednice u četvrtak uputila u saborsku proceduru uvodi se kategorizacija sportova, jedinstvena nacionalna stipendija vrhunskim sportašima (od I. do III. kategorije) kao i trajna naknada za trenere osvajače medalja.
SP 2022: Danci s političkom porukom na svom dresu
SIMBOLIČNO
KOPENHAGEN - Proizvođač dresova Hummel objavio je da je na dresu, koji će danska reprezentacija nositi na Svjetskom prvenstvu u Katru, posveta osvajanju naslova europskog prvaka iz 1992. godine, ali i poruka vezana za kršenje ljudskih prava u zemlji domaćinu SP-a.
ATP Tel Aviv: Čilić si za rođendan darovao plasman u četvrtfinale
TEL AVIV - Na dan kad je proslavio 34. rođendan, najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić darovao si je plasman u četvrtfinale ATP turnira u Tel Avivu za što je morao po prvi put u karijeri pobijediti Austrijanca Dominica Thiema (ATP - 173.) koji je slavio u njihova četiri prethodna dvoboja.