Italija: Atalanta preskočila Juventus

SERIE A
Objavljeno: 18.04.2021 / 17:37
RIM - Nogometaši Atalante preskočili su Juventus na trećem mjestu ljestvice talijanskog prvenstva svladavši ga sa 1-0 (0-0) u susretu 31. kola.

Atalanta je svoju bolju igru u završnici dvoboja okrunila sretnim pogotkom u 87. minuti kada je udarac Malinovskog sa 20-ak metara na putu prema vratima pogodio Alexa Sandra u glavu, lopta je promijenila smjer i prevarila Szczesnyja.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić odigrao je drugo poluvrijeme za Atalantu dok je Boško Šutalo pobjedu svoje momčadi odgledao s klupe za pričuve.

Zanimljivo, trener Juventusa Andrea Pirlo upravo je dvoboj protiv izravnog konkurenta za plasman u Ligu prvaka izabrao za davanje odmora svom najboljem igraču Cristianu Ronaldu koji nije bio niti na klupi za pričuve, a nakon što se ozlijedio i Chiesa u 58. minuti njegova je momčad ostala bez ikavih napadačkih ambicija.

Atalanta je s ova tri boda skočila na treće mjesto sa 64 boda, dva više od četvrtog Juventusa, a dva manje od drugog Milana koji je ranije u nedjelju kao domaćin svladao Genou sa 2-1 (1-1) uz pogodak hrvatskog napadača Ante Rebića.

Milan je poveo u 13. minuti lijepim Rebićevim golom. Hrvatski reprezentativac je pogodio lijevom nogom s ruba kaznenog prostora u suprotni kut vratara Genoe, a bio je to njegov sedmi gol ove sezone. Izjednačio je Destro u 37. minuti, a pogodak odluke zabio je Scamacca u 68. minuti, ali u vlastitu mrežu. Milan je izveo korner, a Scamacca je loše reagirao postigavši autogol. Napadaču Genoe u skoku je zasmetao Mandžukić, koji ušao u igru šest minuta ranije.

Kod Genoe je od prve minute igrao Milan Badelj, a u 57. minuti u igru je ušao Marko Pjaca pa smo u posljednjih pola sata na terenu imali čak četiri hrvatska igrača.

Genoa je nakon ovog poraza ostala 13. sa 32 boda.

Martin Erlić igrao je do 74. minute za Speziju u 1-4 (1-2) porazu na gostovanju kod Bologne. Strijelci za domaće bili su Orsolini (12-11m), Barrow (18) i Svandberg (54, 60), dok je pogodak za Speziju postigao Ismajli (34).
Spezia je sotala 14. sa 32 boda, dok je Bologna 11. sa 37.
Vrlo je zanimljivo bilo u Rimu gdje je Lazio nadigrao Benevento sa 5-3 (3-1). Imao je Lazio prednost od 3-0 i 4-1, neiskorišteni kazneni udarac, samo da bi Benevento u 85. minuti stigao do 4-3, no u sudačkoj nadoknadi je Immobile ipak potvrdio pobjedu rimskog sastava.
Igrači Beneventa postigli su čak dva autogola, Depaoli u 10. te vratar Montipo u 48. minuti, dva je gola za Lazio postigao Immobile, prvog u 21., a drugog u šestoj minuti nadoknade, dok je Correa u 37. minuti iskoristio 11-erac. Beneventu za pozitivan rezultat nisu bili dovoljni golovi Saua u 45. Viole iz 11-erca u 63. i Glika u 85. minuti.
Lazio je sada šesti sa 58 bodova, dok je Benevento ostao 16. sa 30 bodova.
Na vrhu je Inter sa 74 boda i utakmicom manje koju će od 20.45 sati igrati na gostovanju kod petog Napolija.

REZULTATI 31. KOLA,
Subota:
Crotone - Udinese 1-2 (Simy 68-11m / De Paul 41, 74)
Sampdoria - Verona 3-1 (Jankto 46, Gabbiadini 73-11m, Thornsby 82)
Sassuolo - Fiorentina 3-1 (Berardi 57-11m, 62-11m, Lopez 75 / Bonaventura 31)
Cagliari - Parma 4-3 (Pavoletti 39, Marin 66, Pereiro 90+1, Cerri 90+4 / Pezzella 5, Kucka 31, Man 59)
Nedjelja:
Milan - Genoa 2-1 (Rebić 13, Scamacca 68-ag / Destro 37)
Lazio - Benevento 5-3 (Depaoli 10-ag, Immobile 21, 90+6, Correa 37-11m, Montipo 48-ag / Sau 45, Viola 63-11m, Glik 85)
Atalanta - Juventus 1-0 (Malinovski 87)
Bologna - Spezia 4-1 (Orsolini 12-11m, Barrow 18, Svandberg 54, 60 / Ismajli 34)

20 Crotone 31 4 3 24 38-79 15

Tagovi: Atalanta, Juvetus, Cristiano Ronaldo, Andrea Pirlo, Ante Rebić, Mario Pašalić, Boško Šutalo
Marca: Modrić želi ostati u Realu
MEDIJI
MADRID - Luka Modrić ugovor s madridskim Realom ima do srpnja i još se ne zna u kojem klubu će 38-godišnji veznjak igrati sljedeće sezone. Marca, madridski list blizak Realu, tvrdi da Modrić ne želi promijeniti klub.
Dončić briljirao, Mavsi pobijedili Clipperse
LOS ANGELES - Dallas Mavericksi pobijedili su Clipperse 96-93 u drugoj utakmici doigravanja NBA lige u Los Angelesu, izjednačivši u seriji prvog kola na 1-1.
Penava o pregovorima s Mostom: Nema zle krvi