Hrvatska uvjerljiva protiv Velike Britanije

EUROBASKET
Objavljeno: 03.09.2022 / 17:07
MILANO - Hrvatska je u drugom kolu Eurobasketa po skupinama uvjerljivo pobijedila reprezentaciju Velike Britanije 86:65.

Hrvatska se mučila protiv autsajdera u prvom poluvremenu, premda je imala stalnu prednost, no nešto veći angažman i agresija u trećoj četvrtini (35:9) donijeli su ogromnu prednost Hrvatskoj koja je lagano došla do pobjede.

Hrvatska je početkom četvrte četvrtine imala i preko 30 poena razlike, ali onda je došlo do opuštanja i Britanci su do kraja smanjili hrvatsku prednost na podnošljiv poraz.

Hrvatsku su do pobjede vodili Bojan Bogdanović, Dario Šarić i Ivica Zubac koji su zabili svaki po 15 koševa. Mario Hezonja je pobjedi pridonio sa 13 ubačaja i 11 skokova. U redovima Velike Britanije najbolji je bio Myles Hesson sa 18 koševa, Patrick Whelan je dodao 14, a Gabriel Olosen 10.

Hrvatska sljedeću utakmicu igra u ponedjeljak protiv Estonije s početkom u 14:15.

Tagovi: hrvatska košarkaška reprezentacija, Karlo Matković, Mario Hezonja, Ivica Zubac, Lovro Gnjidić, Bojan bogdanović
Gattuso: Hajduk je izazov
PREDSTAVLJANJE
SPLIT - U utorak je na Poljudu službeno predstavljen Gennaro Gattuso (46) kao novi trener.
Srbi u čudu, Katanec im poslao jasnu poruku
JASNA PORUKA
BEOGRAD - Bivši izbornik Slovenije Srečko Katanec za srpski Sportal progovorio je o utakmici između Slovenije i Srbije.
Preminuo Franjo Vladić, legenda Veleža
IN MEMORIAM
MOSTAR - Franjo Vladić, jedna od najvećih legendi Veleža, umro je u Mostaru u dobi od 73 godine. Vladić je za Velež igrao od 1968. do 1979. pa opet od 1981. do 1985. godine.
Vlašić napušta kamp hrvatske reprezentacije, neće igrati na Euru
ODLAZAK
BERLIN - Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić (26) napustit će kamp reprezentacije i propustiti ostatak Europskog prvenstva u Njemačkoj zbog ozljede mišića, objavio je Hrvatski nogometni savez.
Šokantan potez Zlatka Dalića
PRESEDAN
ZAGREB - Vatreni su u kampu odradili trening u ponedjeljak od 15 sati u terminu utakmice.