Gostujuća pobjeda Rome, Pjaca nastupio

SERIE A
Objavljeno: 13.09.2022 / 08:23
EMPOLI - U posljednjem susretu 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na gostovanju sa 2-1 pobijedila Empoli u čijem dresu je zaigrao hrvatski nogometaš Marko Pjaca.

Roma je povela u 17. minuti golom Paula Dybale, no Empoli je uspio izjednačiti u 43. minuti preko Filippa Bandinellija kojem je asistirao bivši igrač zagrebačkog Dinama Petar Stojanović.

Gosti su stigli do nove prednosti u 71. minuti, Dybala je ubacio, a Tammy Abraham pogodio za 2-1. Momčad Josea Mourinha je sve mogla razriješiti u 80. minuti, no Lorenzo Pellegrini nije realizirao kazneni udarac, pogodivši vranicu.

Jedanaesterac je skrivio Liberato Cacace oborivši Ibaneza. Sudac Livio Marinelli je odmah pokazao na bijelu točku, a njegovu odluku potvrdio je i VAR.

Domaćin je mogao kazniti Romu u 84. minuti, no Akpa Akpro je pogodio vratnicu. Samo tri minute kasnije napadač iz Obale Bjelokosti je zaradio crveni karton zbog opasne igre.

Za Empoli je do 63. minute igrao Marko Pjaca.

Na ljestvici vode Napoli, Atalanta i Milan sa po 14 bodova, dok Udinese i Roma imaju po 13 bodova. Empoli je ostao na 16. mjestu sa četiri boda i još uvijek je bez pobjede.

Na začelju je Monza s jednim bodom.

Tagovi: AS Roma, Marko Pjaca, Empoli, Paulo Dybala
Dončić odigrao utakmicu za povijest
ZAGREB - Luka Dončić odigrao je novu sjajnu utakmicu, a Dallas Mavericksi nadoknadili su -11 iz treće četvrtine i minimalan zaostatak u četvrtoj te na kraju pobijedili Detroit Pistonse 111:105.
Alen Halilović blizu potpisa za grčki klub
RIJEKA - Nakon što je Sergej Jakirović poručio Alenu Haliloviću, nekoć jednom od najvećih hrvatskih talenata da na njega ne računa, 27-godišnji Halilović je pred odlaskom iz Rijeke, a grčki mediji pišu da je blizu dogovora sa solunskim Arisom.
Trener Southamptona kritizira Oršića
KRITIKE
SOUTHAMPTON - Mislav Oršić u Southamptonu očito neće imati "grace period" za aklimatizaciju i hvatanje ritma u najjačoj ligi na svijetu.
Giannis odigrao utakmicu sezone
NEW YORK - Iako ove sezone zvijezde u NBA ligi naizgled svako malo postižu 50 koševa, sinoćnju predstavu Giannisa Antetokounmpa vrijedi izdvojiti jer je do te brojke došao učinkovitije nego itko prije njega u prethodnih 17 ovosezonskih navrata. U pobjedi Milwaukeeja nad New Orleansom pogodio je 20 od 26 šuteva iz igre, odnosno čak 77%.
Ivanišević: Ne ljutim se kada Đoković viče na mene
REAKCIJE
MELBOURNE - Novak Đoković nije mogao zaustaviti suze nakon današnjeg finala Australian Opena i pobjede nad Stefanosom Tsitsipasom, a tokom meča bilo je dosta tenzija te je srpski tenisač u nekoliko navrata psovkama reagirao na provokacije s tribina.