Europska liga: Sevilla bolja od Rome

ČETVRTFINALE
Objavljeno: 06.08.2020 / 21:18

DUISBURG - Nogometaši Seville i Bayera iz Leverkusena plasirali su se u četvrtfinale Europske lige, Sevilla je u jednoj utakmici osmine finala igranoj na neutralnom terenu u Duisburgu nadigrala Romu sa 2-0 (2-0), dok je Bayer u uzvratu kao domaćin svladao škotski Rangers sa 1-0 (0-0) i tako potvrdio 3-1 pobjedu iz Glasgowa s početka ožujka.

Sevilla je pitanje pobjednika protiv Rome riješila u prvih 45 minuta, prvo je Reguilon u 22. minuti solo-akcijom doveo svoju momčad u vodstvo od 1-0 da bi pred kraj prvog poluvremena, u 44. minuti prodor Ocamposa po lijevoj strani i povratnu loptu u gol za 2-0 pretvorio En-Nesyri.

Sevilla će u četvrtfinalu 11. kolovoza također u Duisburgu igrati protiv pobjednika susreta Wolverhampton Wanderers - Olympiacos koji svoj uzvrat igraju od 21 sat, a u prvoj utakmici u Grčkoj bilo je 1-1.

Bayer je još prije gotovo pet mjeseci u Glasgowu napravio glavninu posla protiv Rangersa, a prolazak među posljednjih osam potvrdio je minimalnom pobjedom u Leverkusenu golom Diabyja u 51. minuti.

Borna Barišić igrao je čitav susret za Rangers, dok Nikola Katić nije kandidirao za nastup u redovima škotskog doprvaka.

Bayer će u četvrtfinalu 10. kolovoza u Duesseldorfu igrati protiv Intera iz Milana koji je u srijedu izbacio Getafe.

REZULTATI OSNMINE FINALA (u zagradama su rezultati prvih susreta),

Srijeda:

FC Kopenhagen (Dan) - Istanbul Basaksehir (Tur) 3-0 (0-1) (Wind 4, Wind 53-11m, Falk 62)
Šahtar (Ukr) - Wolfsburg (Njem) 3-0 (2-1) (Junior Moraes 89, 90+3, Solomon 90+1)
Manchester United (Eng) - LASK (Aut) 2-1 (5-0) (Lingard 57, Martial 88 / Wiesinger 55)
Inter (Ita) - Getafe (Špa) 2-0 (Lukaku 33, Eriksen 83) - jedna utakmica na neutralnom terenu

Četvrtak:

Bayer (Njem) - Rangers (Ško) 1-0 (3-1) (Diaby 51)
Sevilla (Špa) - Roma (Ita) 2-0 (Reguilon 22, En-Nesyri 44) - jedna utakmica na neutralnom terenu
Basel (Švi) - Eintracht F. (Njem) (3-0)
Wolverhampton Wanderers (Eng) - Olympiacos (Grč) (1-1)

Tagovi: Sevilla, AS Roma, Borna Barišić, Glasgow Rangers, Nikola Katić
Nagelsmann ostaje izbornik Njemačke do Svjetskog prvenstva 2026.
IZBORNICI
BERLIN - Njemački nogometni izbornik Julian Nagelsmann obnovio je ugovor na dvije godine do Svjetskog prvenstva 2026. u "odluci srca", objavio je u petak nacionalni savez DFB.
Sergej Barbarez novi izbornik nogometne reprezentacije BiH
SARAJEVO - Sergej Barbarez novi je izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, a na tu ga je poziciju u petak imenovao Izvršni odbor Nogometnog saveza BiH sa zadaćom da u naredne četiri godine konsolidira stanje i pokuša prekinuti niz stalnih poraza u kvalifikacijama za međunarodna natjecanja.
Kawhi Leonard i dalje upitan za start doigravanja
LOS ANGELES - Los Angeles Clippers službeno su objavili kako i dalje nije poznato hoće li najbolji igrač ovog NBA sastava Kawhi Leonard biti spreman za start doigravanja.
Mundo Deportivo: Zidane je novi trener Bayerna
MADRID - Nakon što je napravio fenomenalan posao s Realom u kratkom razdoblju kao trener, Zinedine Zidane okreće novi list i trebao bi postati novi trener Bayerna, tvrdi španjolski Mundo Deportivo.
Italija ima sigurnih pet klubova u Ligi prvaka
KOEFICIJENTI
ZAGREB - Nakon odigranih uzvratnih četvrtfinalnih utakmica nogometne Europske lige i Konferencijske lige postalo je i definitivno poznato da će iduće sezone u Ligi prvaka talijanski nogomet imati pet svojih predstavnika.