Eurokup: Nova pobjeda Cedevite

USPJESI
Objavljeno: 01.11.2017 / 22:28
ZAGREB - Košarkaši Cedevite pobijedili su u utakmici 4. kola Eurokupa u Zagrebu rusku momčad Uniks Kazanj 94-74 (15-19, 29-20, 26-14, 24-21).

Cedevita je nakon dva početna poraza upisala i drugu pobjedu zaredom, a ona je stigla lakše od očekivanog. Nakon što je ruski sastav dobio prvu četvrtinu (15-19), hrvatski prvak je u naredne dvije četvrtine ubacio u veću brzinu i u 28. minuti je povela s ogromnih 19 razlike (67-48). Zagrebački sastav je odigrao i ponajbolju utakmicu sezone pa je razlika nakraju bila plus 20.

Kod Cedevite su sjajno odigrali Džanan Musa (20), Roko Leni Ukić (18), Will Cherry (17) i Filip Krušlin (13), dok su goste predvodili Stephane Lasme (24) i Quino Colom (18).

Nakon 4. kola Cedevita i Uniks dijele treće mjesto u skupini s omjerom 2-2, a 8. studenoga Zagrepčani idu u goste Paris-Levalloisu koji nema nijednu pobjedu. Vodi Darušafaka s 4-0, a Fiat Torino ima omjer 3-1. Iz ove skupine dalje prolaze četiri prvoplasirana sastava.

Tagovi: Eurokup, Cedevita, Džanan Musa, Roko Leni Ukić, Will Cherry
Europska komisija podržala UEFA-u i FIFA-u u borbi protiv Superlige
PODRŠKA
BRUXELLES - Europska komisija podržala je Međunarodni nogometni savez (FIFA) i Europski nogometni savez (UEFA) u borbi protiv pojave nove nogometne Superlige, natjecanja najbogatjih klubova koje bi trebalo zamijeniti Ligu prvaka.
Kup kralja: Barcelona u osmini finala protiv Rayo Vallecana
ŽDRIJEB
BARCELONA - Barcelona će u srijedu gostovati kod drugoligaša Rayo Vallecana u osmini finala Kupa kralja nakon što je u šesnaestini finala izbacila Cornella sa 2-0, odlučio je ždrijeb u petak.
De Bruyne pauzira četiri do šest tjedana
OZLJEDA
MANCHESTER - Vezni igrač belgijske nogometne reprezentacije i Manchester Cityja Kevin De Bruyne (29) pauzirat će između četiri i šest tjedana zbog ozljede koju je zadobio u susretu protiv Aston Ville.
Zidane zaražen koronavirusom
ZARAZA
MADRID - Trener španjolskog nogometnog prvaka Reala iz Madrida Zinedine Zidane (48) zaražen je koronavirusom, objavio je "kraljevski" klub u petak uoči gostovanja kod Alavesa u Primeri.
Červar prije Argentine: Moramo igrati čvrsto u obrani i diktirati igru
IZBORNIK
KAIRO - "Respektiramo Argentinu, imaju ambicioznu ekipu i nekoliko opasnih igrača, kazao je izbornik hrvatske rukometne reprezentacije Lino Červar uoči subotnjeg ogleda protiv Argentine u 2. kola drugog kruga SP-a