EURO: Dopuštenje za 40.000 gledatelja na Wembleyu

PUBLIKA
Objavljeno: 15.06.2021 / 10:43
ZAGREB - Polufinalnu i finalnu utakmicu Europskog nogometnog prvenstva moći će gledati 40.000 navijača na stadionu Wembley u Londonu, objavile su u ponedjeljak britanske vlasti.

Britanska je vlada odobrila planove za 20 pilot događaja koji će se moći održati u nazočnosti gledatelja, uključujući Europsko nogometno prvenstvo i teniski turnir u Wimbledonu.

"Željeli bismo prikupiti dokaze o tome kako glavne događaje možemo otvoriti za javnost kako bi se oni odvijali sigurno i, što je još važnije, kako bi mogli ostati otvoreni", rekao je ministar kulture Oliver Dowden.

Međutim, već je sada jasno da će se žensko finale u Wimbledonu 10. srpnja i muško finale dan kasnije moći održati pred punim tribinama središnjeg terena. Ova grand slam, treći u sezoni, počinje će 28. lipnja.

Utakmice u skupini Engleska-Škotska i Engleska-Češka igrat će se sa smanjenim brojem od 22.500 gledatelja. Povećanje popunjenosti tribina 50 posto kapaciteta ostvarit će se za dvije utakmice osmine finala koje se igraju na Wembleyu.

Na EURU navijači koji su kupili ulaznica za utakmice na Wembleyju moraju pružiti dokaz o cijepljenju ili nedavni negativni rezultat Covid-19 testa.

Tagovi: Wembley, EURO 2020
Matea Jelić osvojila zlatnu medalju
ZA POVIJEST
TOKIO - Hrvatska tekvondašica Matea Jelić (23) osvojila je naslov olimpijske pobjednice u kategoriji do 67 kilograma na Olimpijskim igrama u Tokiju, u finalu je uspješnija bila od Britanke Lauren Williams s 25:21.
Hrvatska ima drugu medalju, bronca za Tonija Kanaeta
USPJESI
TOKIO - Hrvatski reprezentativac u tekvondou Toni Kanaet (25) osvojio je brončanu medalju u kategoriji do 80 kilograma na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Novo zlato za Kosovo u džudu
DŽUDO
TOKIO - Nakon Distrie Krasniqi, zlatnu medalju za Kosovo na olimpijskim igrama u Tokiju osvojila je još jedna džudašica. Nora Gjakova slavila je u kategoriji do 57 kg.
Mektić i Pavić izborili plasman u četvrtfinale
TOKIO - Nikola Mektić i Mate Pavić opravdali su status najboljeg teniskog para svijeta i izborili mjesto u četvrtfinalu olimpijskog turnira pobijedivši u drugom kolu Talijane Lorenza Musettija i Lorenza Sonega sa 7-5, 6-7 (5), 10-7 nakon dva sata i četiri minute igre.
Ćorić napredovao, Čilić nazadovao
ATP LJESTVICA

ZAGREB - Hrvatski tenisač Borna Ćorić napredovao je za jedno mjesto na novoj ATP ljestvici i sada je 32. tenisač svijeta, dok je Marin Čilić pao za jednu stepenicu i trenutačno drži 37. mjesto.