EHF Liga prvaka: PPD Zagreb ostao bez osmine finala

RUKOMET
Objavljeno: 09.03.2022 / 21:36
AALBORG - Rukometaši PPD Zagreba poraženi su sa 25-31 (13-16) na gostovanju kod danskog Aalborga u utakmici posljednjeg kola skupine A EHF Lige prvaka, čime su ostali na sedmom mjestu i bez plasmana u osminu finala.

Zagrebu je za osvajanje šestog mjesta bio potreban barem bod, uz uvjet da norveški Elverum izgubi na gostovanju kod skopskog Vardara 1961.

No, Danci nisu željeli propustiti priliku da pobjedom pred svojim navijačima osiguraju osvajanje prvog mjesta u skupini s bodom više od njemačkog Kiela koji se uz Aalborg izravno plasirao u četvrtfinale.

PPD Zagreb je samo jednom vodio, na početku golom iz sedmerca Ivana Čupića, da bi Aalborg već u 7. minuti došao do tri pogotka prednosti (5-2). Dobrom dioniciom od 12. do 16. minute 'zagrebaši' su uspjeli sa -3 doći do izjednačenja (9-9), ali su Danci do kraja prvog dijela opet došli do tri gola viška (16-13).

U drugom dijelu je domaća momčad postpuno povećavala prednost do najvećih +7 (24-17), a igrači hrvatskog prvaka su golom u zadnjoj minuti uspjeli završiti s minusom od šest golova.

Najbolji strijelac utakmice bio je Ivan Čupić sa 11 pogodaka. Luka Lovre Klarica ih je dodao četiri, a Sandro Obranović tri. Dino Slavić i Matej Mandić su zajedno imali 11 obrana, jednu manje od Simona Gadea na suprotnoj strani. Strijelce Aalborga predvodio je Felix Claar sa sedam golova, a po pet su postigli Lukas Sandell i Nikolaj Christensen.

Tagovi: PPD Zagreb, Aalborg, Ivan Ćupić, Ivica Obrvan, Luka Lovre Klarica, Zvonimir Srna, Davor Ćavar
PSG pripremio novi ugovor za Messija
UGOVOR
PARIZ - Čelnici PSG-a rade sve da Leo Messi ostane u Parizu i sljedeće sezone. Prema ‘El Largueru‘, Messi na stolu ima ponuđen novi ugovor na godinu plus godinu u kojem bi mu plaća ostala na sadašnjih 30 milijuna eura.
Amerikanac kupuje Everton, vlasnik Chelsea želi i Portimonense
NOGOMET I BIZNIS
LONDON - Amerikanac Maciek Kaminski, investitor sa sjedištem u Minnesoti, korak je do kupovine engleskog premierligaša Evertona za 400 milijuna funta, prenose engleski mediji.
Lukaku upitan za derbi protiv Rome
PROBLEMI
MILANO - Belgijski reprezentativac i napadač Intera Romelu Lukaku gotovo sigurno propustit će subotnji derbi protiv Rome, prenose talijanski mediji.
Brnjac: Uvodi se jedinstvena nacionalna stipendija vrhunskim sportašima
STIPENDIJE
ZAGREB - Prijedlogom zakona o sportu koji je Vlada sa sjednice u četvrtak uputila u saborsku proceduru uvodi se kategorizacija sportova, jedinstvena nacionalna stipendija vrhunskim sportašima (od I. do III. kategorije) kao i trajna naknada za trenere osvajače medalja.
SP 2022: Danci s političkom porukom na svom dresu
SIMBOLIČNO
KOPENHAGEN - Proizvođač dresova Hummel objavio je da je na dresu, koji će danska reprezentacija nositi na Svjetskom prvenstvu u Katru, posveta osvajanju naslova europskog prvaka iz 1992. godine, ali i poruka vezana za kršenje ljudskih prava u zemlji domaćinu SP-a.