Dvije asistencije Pašalića u pobjedi Atalante

SERIE A
Objavljeno: 17.10.2021 / 17:44
RIM - Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić upisao je dvije asistencije u 4-1 (2-1) gostujućoj pobjedi Atalante protiv Empolija u susretu 8. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Pašalić, koji je odigrao čitav susret za Atalantu, prvo je u 12. minuti iskoristio pogrešku suparničkog stopera koji je promašio loptu, ubacio mu se iza leđa i zatim idealno uposlio Iličića kojemu nije bilo teško sa 10 metara zatresti mrežu. U samoj završnici utakmice, u 89. minuti naš je reprezentativac pratio dugi trk Zapate koji je krenuo sa svoje polovice te potom odigrao idealan dupli pas s Kolumbijcem koji je s pet metara lako pogodio za svoj 100. pogodak u Serie A u karijeri.

U međuvremenu je Iličić u 26. minuti prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 2-0, vrlo brzo potom, u 30. minuti je Di Francesco iz protunapada smanjio na 2-1, no početkom drugog poluvremena je Viti autogolom u 49. minuti odveo Atalantu na dva gola prednosti. Potom je Iličić "uspio" još i zapucati kazneni udarac.

Šesta Atalanta sada ima 14 bodova, kao i peti Lazio, dok je Empoli 11. s devet bodova.

Milan Badelj odigrao je prvo poluvrijeme za Genou koja je na svom terenu igrala 2-2 protiv Sassuola. Gosti su poveli 2-0 golovima Scamacce (17, 21), no Destro (27) i Vasquez (89) spasili su bod za Genou koja je sada 17. sa šest bodova. Sassuolo je 14. s osam bodova.ž

Tagovi: Mario Pašalić, Atalanta
Pobjede Netsa, Lakersa i Knicksa
DALLAS - Sinoć su u NBA odigrane tri utakmice, Brooklyn Nets su u gostima svladali Dallas Maverickse, Los Angeles Lakers su kod kuće sa 117-102 bili bolji od Boston Celticsa, a New York Knicks su sa 121-109 nadigrali domaće San Antonio Spurse.
Đoković na službenom popisu sudionika na Australian Openu
MELBOURNE - Prvi tenisač svijeta Novak Đoković nalazi se na službenom popisu igrača koji će sudjelovati na prvom grand slam turniru sezone Australian Openu, ali osvajačica 23 grand slam naslova Amerikanka Serena Williams ne.
Ancelotti: Modrić igra stalno jer se dobro odmara
PORUKE
MADRID - Trener Real Madrida Carlo Ancelotti rekao je nakon pobjede nad Interom, a uoči nedjeljnog derbija s Atlético Madridom, kako se Luka Modrić dovoljno odmara i vodi miran život pa ima snage igrati čitavo vrijeme.
Miami mjesec i pol dana bez Adebaya
OZLJEDA
MIAMI - Bam Adebayo, ponajbolji košarkaš Miami Heata, podvrgnuo se operaciji desnog placa te će izbivati s parketa između mjesec i mjesec i pol dana.
Talijan Mariani sudi ogled West Hama i Dinama
SUĐENJE
LONDON - U ne osobito pozitivnom ozračju nogometaši Dinama se pripremaju za posljednju utakmicu u skupini H Europske lige, za gostovanje kod West Hama u Londonu (četvrtak, 21 sat).