Drugi poraz hrvatskih košarkaša

KVALIFIKACIJE ZA EP
Objavljeno: 22.02.2021 / 20:37
ISTANBUL - Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je u ponedjeljak još jedan poraz u kvalifkacijama za Europsko prvenstvo 2022. godine, bolja je od nje u Istanbulu bila Turska sa 84-78 (21-21, 21-19, 20-25, 22-13).

Prva četvrtina je bila izjednačena, završila je rezultatom 21-21, no u drugoj se Turska odvaja na dva koša. Treća četvrtina donosi bolju igru Hrvatske koja dolazi u vodstvo, no u zadnjoj četvrtini Turci dobijaju utakmicu.

Tursku su reprezentaciju do pobjede vodili Sertac Sanli i Bugrahan Tuncer sa po 17 koševa i Shane Larkin koji je ubacio 16. U reprezentaciji Hrvatske najbolji je sa 13 koševa bio Tomislav Gabrić, dok su Miro Bilan i Goran Filipović dodali po 12 koševa, a Antonio Vranković i Željko Šakić po 10.

Ovo je Hrvatskoj drugi poraz u ovim kvalifikacijama, prije Turske je od nje bila Nizozemska koja je u subotu slavila sa 65-57. Hrvatska je kao prvoplasirana u skupini D s deset bodova osigurala plasman na Europsko prvenstvo 2022., kao i drugoplasirana Nizozemska s devet bodova koliko ima i Turska na trećem mjestu.

Tagovi: hrvatska košarkaška reprezentacija, Shane Larkin, Veljko Mršić
Kovač kroz suze o Kranjčaru: Bio je prije svega divna osoba
U SUZAMA
MONTE CARLO - Niko Kovač održao je press konferenciju uoči sutrašnjeg gostovanja njegovog Monaca kod Strasbourga u 28. kolu francuskog nogometnog prvenstva.
Mršiću se pogoršalo zdravstveno stanje
PROBLEMI
ZADAR - Izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije i trener Zadra Veljko Mršić zbog pogoršanog će zdravstvenog stanja propustiti utakmicu protiv Šibenke, potvrdio je njegov klub.
UEFA se drži svog plana za EURO, unatoč Johnsonovoj ponudi
EURO
BERN - Europska nogometna federacija (UEFA) uvjerena je kako neće morati prihvatiti ponudu britanskog premijer Borisa Johnsona da se nadolazeći EURO održi u Velikoj Britaniji, inzistirajući na planu održavanja turnira u 12 zemalja kao što je to i ranije planirano.
Bartomeu optužen za korupciju, pušten na uvjetnu slobodu
OPTUŽNICA
BARCELONA - Donedavni predsjednik Barcelone Josep Maria Bartomeu te predstojnik njegova kabineta Jaume Masferrer pušteni su u utorak na uvjetnu slobodu nakon što su izašli pred istražnu sutkinju zbog sumnje za nanošenje financijske štete klubu prilikom sklapanja ugovora s kompanijom za praćenje društvenih mreža.