Dončić odigrao utakmicu za povijest

Objavljeno: 31.01.2023 / 08:58
ZAGREB - Luka Dončić odigrao je novu sjajnu utakmicu, a Dallas Mavericksi nadoknadili su -11 iz treće četvrtine i minimalan zaostatak u četvrtoj te na kraju pobijedili Detroit Pistonse 111:105.

Odličan je za poraženu momčad bio Bojan Bogdanović s jednim od svojih najboljih napadačkih učinaka u ovoj sezoni.

Samo nekoliko dana nakon što je zbog ozljede gležnja morao napustiti utakmicu protiv Phoenix Sunsa poslije samo tri minute, a onda i propustiti subotnji susret protiv Utah Jazza, Dončić se vratio na parket uz blistav učinak. Za tek 36 odigranih minuta i uz šut 17/24 iz igre, od čega 5/11 za tri poena, slovenska superzvijezda NBA lige i njen drugi strijelac u ovoj sezoni ubacio je 53 koša, imao osam skokova i pet asistencija.

Dončić je do tog učinka stigao nakon što je bio nezaustavljiv tijekom cijelog dvoboja, a posebno impresivan na početku susreta. Ubacio je 18 od prvih 20 koševa svoje momčadi i čak 24 od 30, koliko su Mavericksi ubacili u otvarajućoj četvrtini. Nijedan igrač u NBA ligi nije ubacio više u prvoj četvrtini utakmice ove sezone. Osamnaest poena dodao je u trećoj.

Bila je ovo četvrta utakmice ove sezone u kojoj je Dončić ubacio 50 ili više koševa. Rekordna mu je ona odigrana krajem prosinca prošle godine koju je završio s nestvarnim učinkom od 60 poena, 21 skokom i 10 asistencija.

Hrvatski reprezentativac bio je ponovno najbolji igrač Pistonsa. Svojih 36 minuta na parketu iskoristio je za 29 poena, do kojih je stigao uz 10/15 iz igre, od čega 4/7 za tricu. Pogodio je svih pet slobodnih bacanja i imao pet skokova.

Tagovi: Luka Dončić, Dallas Mavericks, Bojan Bogdanović
Barcelona ostala bez dvije zvijezde pred ključnu utakmicu
PROBLEMI
BARCELONA - Barceloninim nevoljama nema kraja. U utakmici 27. kola La lige Katalonci su propustili kapitalizirati neodlučen rezultat Real Madrida (2:2 protiv Valencije) i odigrali bez pogodaka s Athletic Bilbaom.
Hajduk i Dinamo sučelit će se u polufinalu kupa
ŽDRIJEB
ZAGREB - Izvučeni su parovi polufinala Hrvatskog nogometnog kupa. Hajduk će na Poljudu ugostiti Dinamo, dok će Lokomotiva igrati protiv Rijeke.
Dambrauskas ima novi posao
ANGAŽMAN
NIKOZIJA - Dambrauskas je potpisao ugovor na dvije godine, a momčad će preuzeti od iduće sezone.
Celticsi razvalili Warriorse
BOSTON - Boston Celticsi deklasirali su Golden State Warriorse 140:88 u kasnovečernjem nedjeljnom terminu NBA-a.
Kamenski: Barišić mi je zabio nož u leđa, sramotno je što rade u Dinamu