Dinamovi juniori prošli u idući krug u Ligi prvaka

USPJESI
Objavljeno: 23.10.2018 / 18:10
Autor: SEEbiz / index.hr
ZAGREB - Juniori Dinama pobijedili su rumunjski Viitorul 2-0 u uzvratnom susretu 1. kola Lige prvaka za mlade te tako prošli u narednu fazu natjecanja. U prvom dvoboju Dinamo je na gostovanju u Rumunjskoj slavio 1:0, a pogodak je postigao Mario Ćuže.

Dinamo je poveo u 28. minuti autogolom Lece, kapetana rumunjske momčadi. Zavrnuo je loptu s lijeve strane branič Dinama Petar Mikulić, a nesretni Rumunj skrenuo loptu iza leđa vlastitog vratara. Sve dileme oko pobjednika riješio je u 82. minuti Mario Ćuže koji je u punom naletu topovskim udarcem iskoristio sjajan ubačaj Marka Gjire i pretvorio ga u pobjedonosni pogodak.

Dinamovi klinci kroz cijeli susret bili su bolji takmac na terenu. Već u petoj minuti, na samom otvaranju utakmice, Ćuže se mogao upisati u strijelce, ali je zakasnio na ubačaj Antonija Marina s lijeve strane. Istu akciju imao je na pladnju i u 67. minuti, opet na Marinov ubačaj slijeva.

Rumunjski vratar Paul Şerban još je izvadio zicer Roka Baturine u 14. minuti, a nedugo zatim Antonio Vlada mogao se upisati u strijelce, ali je tukao malo pokraj desne stative.

U dvomeču protiv Rumunja jasno se moglo vidjeti da je momčad trenera Igora Jovičevića vrlo raspoloženo najavila ovogodišnje europske pohode. Modri su igrali otvoren i dopadljiv nogomet, a ako tako nastave, smiješe im se novi odlični uspjesi.

Dinamo će u sljedećem krugu, 7. i 28. studenoga, čekati boljega iz dvoboja kazahstanske Astane i albanske Vllaznije. U prvom je dvoboju Astana na svom terenu pobijedila 3:1, a uzvrat je na rasporedu u srijedu u 17 sati u Skadru. Nakon drugoga kola slijede utakmice play-offa, osmina finala itd.

Tagovi: Dinamo, Liga prvaka, Petar Mikulić, Mario Ćuže, Roko Baturina, Antonio Vlada, Igor Jovičević
Bruno Martini preminuo od posljedica srčanog udara
IN MEMORIAM
PARIZ - Bivši golman francuske reprezentacije Bruno Martini, koji je radio kao pomoćni trener u Montpellieru umro je u 58.godini, objavio je francuski prvoligaš u utorak.
Očajni navijači Liverpoola: Ne mogu vjerovati da to govorim, ali nedostaje mi Lovren
SLIKOVITO
LIVERPOOL - Liverpoolova sezona je ni iz čega postala jako neizvjesna nakon što se u subotnjem derbiju s Evertonom (2:2) ozlijedio Virgil van Dijk.
Dres Kobea Bryanta bit će izložen u Smithsonian muzeju
MEMORABILIJE
WASHINGTON - Dres NBA legende Kobea Bryanta iz 2008. godine, kada je proglašen najboljim igračem, bit će izvješen u Nacionalnom muzeju Smithsonian afričko-američke povijesti i kulture u Washingtonu.
U Grčkoj se gledatelji vraćaju na stadione
NAVIJAČI
ATENA - Grčke zdravstvene vlasti su u ponedjeljak dale zeleno svjetlo za povratak ljubitelja nogometa na stadione u ograničenom broju.
Organizacijski odbor OI tvrdi da cyber napadi nemaju utjecaja na njegovo djelovanje
REAKCIJE
TOKYO - Organizacijski odbor Olimpijskih igara u Tokiju objavio je u utorak kako cyber napadi, iz akojih navodno stoji Rusija, nemaju "značajnijeg utjecaja" na njegovo djelovanje.