Dinamo proslavio titulu uvjerljivom pobjedom protiv Gorice

NOVA TITULA
Objavljeno: 28.05.2023 / 21:23
ZAGREB - U posljednjem susretu HNL sezone, zadnjem ogledu 36. kola, prvak Dinamo je na maksimirskom stadionu pobijedio Goricu 4-1 (2-1).

Momčad iz Velike Gorice je povela već u petoj minuti, a strijelac je bio Merveil Ndockyt. No, preokret je uslijedio vrlo brzo pa je Dinamo 2-1 vodio na kraju prvog poluvremena. Strijelci su bili Robert Ljubičić u 23. i Luka Ivanušec u 33. minuti. U završnici susreta Dinamo je postigao nova dva gola, a za dodatno slavlje na stadionu zaslužni su bili strijelci Dario Špikić u 80. i Dino Perić u 88. minuti.

U slavljeničko raspoloženje na maksimirskom stadionu nije se ukomponirao trenutak iz pete minute. Naime, već tada je Gorica povela, a strijelac je bio Ndockyt.

Od tog trenutka pa uglavnom do kraja utakmice, trajala je dominacija Dinama koji je rezultat preokrenuo do kraja prvog poluvremena i u oba slučaja hrvatski prvak je kreirao lijepe akcije.

U 23. minuti strijelac je bio Ljubičić nakon što ga je lucidno, petom, proigrao Ivanušec. Petom se igralo i deset minuta kasnije kada je Dinamo poveo 2-1. Petković je u tom trenutku bio zadužen za taj potez, a u nastavku akcije Baturina je bio asistent, a Ivanušec strijelac.

Početkom drugog poluvremena Dinamo je poveo 3-1. Drugi pogodak na susretu je dao Ivanušec, ali je VAR poništio povećanje domaćeg vodstva zbog zaleđa. Imao je Dinamo savršenu priliku za 3-1 u 58. minuti. Petković je namjestio loptu na bijelu točku, ali je njegov udarac obranio velikogorički vratar Božidar Radošević. Bio je to samo nastavak odličnih obrana gostujućeg golmana koji je iz mnogih situacija s igračima Dinama izlazio kao pobjednik.

No, niti raspoloženi Radošević nije spriječio nova dva gola Dinama u završnici susreta. Strijelci su bili Špikić u 80. te Perić osam minuta kasnije.

Prvak Dinamo tako je prvenstvenu sezonu okončao s deset bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Hajduk. Gorica je pretposljednja, ali je svoj posao obavila u tjednima ranije kada je preskočila Šibenik i osigurala i iduće sezone igranje u elitnom razredu hrvatskog nogometa.

HNL, 36. kolo:

Dinamo - Gorica 4-1 (Ljubičić 23, Ivanušec 33, Špikić 80, Perić 88 / Ndockyt 5)

Hajduk - Šibenika 3-0 (Brajković 54, Mlakar 64, Benrahou 77)

Subota:

Osijek - Rijeka 1-1 (Mitrović 65-ag / Banda 31)

Istra 1961 - Slaven Belupo 1-1 (Mlinar 85 / Hoxha 56)

HAJDUK
SPLIT - "Treba dovesti trenera koji će pratiti strategiju kluba, istovremeno napadati trofeje i razvijati mlade. Tu ćemo tražiti balans između rezultata i razvoja igrača."
Marko Marić: Dinamov najbolji kadet ostaje, odbio je Juventus
DINAMO
ZAGREB - Sportski direktor Dinama, odnosno aktualni vršitelj te dužnosti, Marko Marić, na današnjoj je konferenciji za medije objasnio sportsku politiku kluba koju je dan ranije prezentirao na sjednici Izvršnog odbora.
Ivan Bilić je novi predsjednik Hajduka
KARIJERE
SPLIT - Ivan Bilić je novi predsjednik Hajduka, objavio je splitski klub. Danas će i službeno biti predstavljen na Poljudu u 12 sati.
Xavi ostaje u Barceloni
BARCELONA - Još krajem siječnja Xavi Hernandez najavio je odlazak s klupe Barcelone. Bio je nezadovoljan i svojim doprinosom rezultatima, koji su bili na skromnom nivou za klub takve tradicije, ali i stavom igrača, odnosno partijama kakve momčad pruža.