Ćorić izgubio finale u Sankt-Peterburgu

Objavljeno: 18.10.2020 / 18:57
Autor: SEEbiz / Index.hr
SANKT-PETERBURG - Borna Ćorić izgubio je finale ATP turnira u ruskom Sankt-Peterburgu. Pobijedio ga je domaći tenisač Andrej Rubljov.

Rus je prvi set dobio u tie-breaku sa 7:5, a u drugom setu slavio je sa 6:4. U prvom setu nije bilo breakova, jedinu break-loptu propustio je Rubljov u šestom gemu, a u drugom setu je u petom gemu napravio jedini break u meču i više nije bilo povratka za Ćorića koji je u cijelom meču ostao bez prilike za break.

Bio je ovo četvrti međusobni okršaj Ćorića i Rubljova i četvrta pobjeda Rusa.

Rubljovu je to četvrti naslov u 2020. čime se izjednačio s Novakom Đokovićem kao najuspješnijim tenisačem u ovoj sezoni. Rus je i u četvrtom međusobnom dvoboju ostavio Bornu Ćorića bez seta pa je 23-godišnji Zagrepčanin ostao na dva naslova iz Marakeša 2017. i Hallea 2018. Ćoriću je ovo bio peti poraz u finalima, a drugu godinu zaredom je izgubio meč za naslov u St. Peterburgu, gdje ga je 2019. nadigrao Rus Danil Medvjedev.

Uz 500 bodova, koji su Rubljova doveli do osmog mjesta u utrci za mjesto na završnom turniru osmorice najboljih u Londonu, Rus je osvojio i novčanu nagradu od 92.870 američkih dolara. Borna Ćorić je osvojio 300 bodova, dvostruko više nego za prošlogodišnje finale, jer je u 2020. turnir promoviran u višu kategoriju, a bogatiji je i za 75.005 dolara.

Zahvaljujući ovim bodovima Ćorić će u ponedjeljak biti 24. na pojedinačnoj ATP ljestvici, a Rubljov će kao osmi tenisač svijeta doći do novog najboljeg renkinga u karijeri.

Tagovi: Borna Ćorić, andrej Rubljov
Vaterpolo: Odgođen HEP Kup
VIRUS
ZAGREB - Hrvatski vaterpolski savez (GVS) odgodio je održavanje međudržavnog turnira HEP Kup, koji se od 26. do 28. listopada u Zagrebu trebao igrati u Zagrebu, zbog zaraze koronavirusa.
Bušlje pozitivan na koronavirus
VATERPOLO

ZAGREB - Vaterpolist zagrebačke Mladosti i kapetan hrvatske vaterpolske reprezentacije Andro Bušlje pozitivan je na koronavirus, objavila je Mladost.

NBA: Nova sezona počinje na Božić?
NEW YORK - Vodstvo košarkaške NBA lige razmatra prijedlog za novu sezonu 2020/21, u kojoj bi početak bio krajem prosinca s uvodnim "božićnim" utakmicama, a sezona bi bila skraćena kako bi se igračima omogućio nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Marko Bulat: Zbog korone nisam otišao u Barcelonu
OTKRIĆA
ŠIBENIK - Kapetan Šibenika Marko Bulat (19) jedan je od najboljih mladih HNL veznjaka i već je primijećen od skauta velikih klubova diljem Europe.
Baseball: Pobjeda Dodgersa
MLB
ARLINGTON - Los Angeles Dodgersi slavili su u Arlingtonu u Teksasu u trećoj finalnoj utakmici MLB baseball lige (World Series) protiv Tampa Bay Raysa s 6-2, te u seriji na četiri pobjede poveli s 2-1.